profil

Adam Cisowski - charakterystyka tytułowgo bohatera „Szatana z siódmej klasy”.

poleca 82% 779 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Adaś Cisowski to postać występująca w lekturze pod tytułem - "Szatan z siódmej klasy".

Jest to wyjątkowy chłopiec, pochodzący ze zwykłej warszawskiej rodziny, która składa się z mamy, taty oraz czwórki rodzeństwa.

Adam był nazywany "szatanem", ponieważ charakteryzowała go niesamowita przebiegłość oraz spryt. Widać było to na pierwszy rzut oka, w przenikliwym spojrzeniu. Jego logiczne myślenie, oraz umiejętności detektywistyczne pozwoliły mu rozwiązać zagadkę ukrytego skarbu. Muszę dodać, że bohater , którego opisuję, bardzo imponował mi swoją dobrocią i chęcią pomocy najbliższym. Bardzo podobał mi się jego stosunek do matki, której pomagał w pracach w domu. Inną jego pozytywną cechą była odwaga w przyznawaniu się do własnych błędów, czego przykładem jest żal za wyjawienia "sposobu na nauczyciela". Nie dość, że powiedział, że to właśnie jego wina to obiecał nadrobić wraz z klasą wszelkie braki.

Myślę, że Adam Cisowski to bardzo interesująca postać literacka, która jest przykładem wielu pozytywnych cech, które uczyniły jego życie ciekawszym. Uważam, że nie jeden chłopiec po przeczytaniu "Szatana z siódmej klasy" sam chciałby zostać właśnie takim Adasiem.

Podoba się? Tak Nie