profil

"Drogocenna perła" mojego życia

poleca 80% 265 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Chyba najtrudniejszą rzeczą jest zdać sobie sprawę jakie wartości w życiu są dla nas najważniejsze. Czasami zadajemy sobie to pytanie i nie możemy znaleźć odpowiedzi. Kieruje nami rutyna lub pęd życia. Nie widzimy, że to co powinno być w naszym życiu ważne przebiega gdzieś obok niezauważone. Skupiamy się na mało istotnych rzeczach. Zdarza się i tak że nie doceniamy tego co najważniejsze lub w ogóle nie wiemy co dla nas jest bezcenne i niepowtarzalne. Nie doceniamy, tego co mamy, co pozwala nam żyć i cieszyć się tym darem. Na szczęście gdy sama sobie zadałam pytanie: Co jest dla mnie ?drogocenną perłą?, za która oddałabym wszystko co mam, odpowiedz przyszła łatwo i jestem przekonana, że wartości które stawiam na pierwszym miejscu są naprawdę ważne w życiu człowieka. Bez nich moje istnienie byłoby pozbawione radości, uśmiechu i szczęścia!
Najważniejsza rolę w moim życiu odgrywa rodzina oraz przyjaciele. Bardzo doceniam to, że zawsze mogę na nich liczyć. Wspierają mnie przez całe moje dotychczasowe życie. Czuje ich obecność, wsparcie, a przede wszystkim miłość którą mnie darzą. Są ludzie którzy nie doceniają tych wartości ale są i tacy którzy nie mogą liczyć na swoich bliskich. Dlatego jestem wdzięczna Bogu za to że ich mam i doceniam wszystko co dla mnie robią. Wiem, że mnie kochają i zawsze mi pomogą w trudnych sytuacjach.
Staram się żyć tak aby dawać przykład innym. Co pozwala mi szanować samą siebie, oraz drugiego człowieka, bo jak można szanować bliźniego jeśli nie ma się szacunku dla samego siebie? Ważna jest dla mnie wiara i życie według bożych przykazań. Poprzez bierzmowanie pogłębiłam swoją wiarę, zmieniając swój pogląd na świat. Staram się dostrzec w każdym człowieku pozytywne wartości. Wiara pozwala nam wierzyć w to w co powinno się najbardziej wątpić i dostrzegać w drugim człowieku co jest dla innych niedostrzegalne. Czytając książkę Claire Cloninger ?E-mail od Pana Boga do nastolatka? zrozumiałam jak wiele rzeczy, których samodzielnie nie potrafiło by się zrobić można wykonać z bożą pomocą. Ta książka uświadomiła mi, jak wiele możemy stracić odrzucając Boga. Dzięki tej książce zrozumiałam parę rzeczy, których do tej pory nie potrafiłam zrozumieć oraz zaczęłam dostrzegać boże zamiary względem Nas. Czasem łatwiej jest nam usiąść w kącie i płakać nad zadaniem, którego nie rozumiemy, niż pomodlić się do Boga by pomógł nam je zrozumieć. Wierząc w opaczność boża łatwiej jest nam dostrzegać radość codziennego życia.
Dążę do tego aby każdy dzień był najpiękniejszym dniem w moim życiu. Ktoś kiedyś powiedział: ?Dajmy Szansę każdemu Dniu stania Się najpiękniejszym Dniem w Naszym Życiu?. Przecież każdy dzień to boży dar, a my nie zawsze potrafimy go docenić i cieszyć się nim. Wstając rano czy nie łatwiej zacząć dzień gdy myślimy ?Jaki dziś jest piękny dzień! Znów spotkam się ze wszystkimi wspaniałymi ludźmi?, niż ?O nie... kolejny okropny dzień! Znów trzeba iść do szkoły??
Tak trudno jest nam zauważyć jak każdy dzień jest wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny. Nasuwa mi się fragment wiersza Wisławy Szymborskiej pt.: ?Nic dwa razy?
"Żaden dzień się nie powtórzy!
Nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy''.
Moim zdaniem wszystkie wartości w życiu są ważne religijne, etyczne, emocjonalne, prestiżowe oraz inne. Warto jednak czasem zatrzymać się w ?biegu życia? i zastanowić się co tak naprawdę najważniejsze jest dla nas. Co jest naszą ?drogocenną perłą? za którą oddalibyśmy wszystko co mamy. Dla mnie jest to rodzina, szacunek, wiara w Boga oraz radość z każdego dnia. Każdy z nas dostaje codziennie nową szanse, lecz nie każdy potrafi ją dostrzec i dobrze wykorzystać. Nie sztuką jest przeżyć każdy dzień, lecz sztuką jest znaleźć pośród szarości dnia promyk słońca, cieszyć się najmniejszymi drobnostkami.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 3 minuty