profil

List do radnego

poleca 87% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

??., 21 lutego 2009 r.

Pani?????.
Radna Miasta Iławy,

Obserwując życie i rozwój naszego miasta, dostrzegłyśmy niepokojący wzrost liczby nowobudowanych supermarketów i centrów handlowych oraz brak obiektów dla ludzi starych, nie posiadających rodzin i własnych mieszkań. Pretekstem do napisania tego listu jest poruszający los starszej pani mieszkającej w bloku, w którym obie mieszkamy.
Pani Stanisława, po śmierci męża, nie posiada dostatecznych środków do życia. Jej choroba (jeździ na wózku inwalidzkim) nie pozwala na samodzielne życie. Nie ma rodziny, która pomogłaby Pani Stanisławie. Sąsiedzi, bardzo życzliwi i zaprzyjaźnieni ze starszą Panią, zainteresowali tą sprawą Miejsko Ośrodek Pomocy Społecznej i po kilku miesiącach Pani Stanisława otrzymała miejsce w Domu Spokojnej Starości pod Nidzicą. Wyjechała z Iława, zostawiając sąsiadów i znajomych, jedyne w jej życiu osoby jej bliskie.
Ta sytuacja uświadomiła nam, że w Iławie, mieście które uchodzi za miasto z duszą, brakuje Domu Spokojnej Starości. Miejsca bezpiecznego i przyjaznego ludziom starym, zasługującym na pomoc i szacunek.
W mieście jest wiele zabytkowych kamienic, które wymagają odrestaurowania. Na ten cel można pozyskać środki z Unii Europejskiej. W jednej z takich przedwojennych kamienic, przy ulicy Kościuszki 5, naszym zdaniem można zorganizować właśnie Dom Spokojnej Starości. Zdajemy sobie sprawę, że kamienica wymaga ocieplenia, remontu generalnego czyli wielu nakładów finansowych. Znajduje się blisko centrum miasta, w pobliżu sklepów, przychodni lekarskich a także parku i jeziora. Po zaadoptowaniu jej na potrzeby ludzi starszych byłaby idealnym miejscem spokojnej starości dla osób, które los skazał na życie bez rodzin i pomocy ze strony bliskich.
Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pani o rozpatrzenie naszej propozycji i przemyślenie tego problemu. Uważamy, że trzeba zająć się tym problemem. Nie chcemy aby Iława była miastem jedynie centrów handlowych i sklepów. Musimy zadbać o ludzi starszych, którzy na nasze miasto pracowali.

Z poważaniem
????????????????.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta