profil

Recenzja filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas"

poleca 85% 132 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dnia 12.03.2009r. miałam okazję, wraz z klasami II a, II b, III a i III b Gimnazjum, pojechać do kina Helios znajdującego się w Rzeszowie na film pt. "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Film wyreżyserował Rafał Wieczyński, a główną rolę odegrał Adam Wronowicz.

Film ten opisuje losy Polaków i życie ks. Jerzego Popiełuszki, który mimo ciężkiej sytuacji w kraju walczy z "siłami zła".

Jest to film biograficzny, gdyż reżyser przedstawia życie księdza od lat dzieciństwa poprzez kształtowanie się jego powołania w wojsku, a następnie dojście do kapłańskiego posłannictwa.

Można też stwierdzić, że jest on dokumentalno-naukowy, gdyż ukazuje dzisiejszym młodym pokoleniom czasy stanu wojennego.

Kiedy powiemy, że jest to film historyczny nie popełnimy błędu, gdyż ukazuje fakty historyczne takie jak; strajk w Hucie Stalowa Wola, ogłoszenie stanu wojennego.

Duża rolę w filmie odgrywa wykorzystanie materiałów archiwalnych, które czynią film jeszcze prawdziwszym i bardziej współczesnym.

Aktor odgrywający rolę ks. Popiełuszki jest tak bliski ideału jak tylko było to możliwe. W filmie ukazano wiele humorystycznych scen z życia księdza, co znacznie umiliło obejrzenie filmu.

Według mnie film ten jest bardzo dobry i godny poświęcenia tych kilkunastu złotych na bilet do kina. Myślę, iż film ten powinno obejrzeć wielu ludzi młodego pokolenia mających kłopoty z wiarą i patriotyzmem.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
7.4.2009 (19:01)

Dobrze tylko trochę za mało oceny samego filmu można było bardziej rozwinąć część oceniającą

26.3.2009 (19:11)

z góry przepraszam na błędy...

Formy wypowiedzi