profil

"Ania z Zielonego wzgórza" - charakterystyka tytułowej bohaterki.

drukuj
poleca 81% 785 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ania Shirley to główna bohaterka powieści, pt. ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Była sierotą. Jej rodzice zmarli, kiedy miała 3 miesiące i od tej pory przechodziła z rąk do rąk sąsiadów, którzy nie okazywali jej miłości, tylko wykorzystywali ją, jako tanią siłę roboczą.

Wielkim kompleksem dziewczynki były jej rude włosy. Pozbyła się ich, ale drogo ją to kosztowało. Od domokrążcy kupiła ?rewelacyjną? czarną farbę do włosów, której zastosowanie sprawiło, że Ania uzyskała zieloną fryzurę. Natychmiast ścięła włosy bardzo krótko i to okazało się zbawienne dla Ani. Odrastające włosy były już ciemniejsze i bardzo ładne.

Dziewczynka marzyła o pięknej sukni z bufkami. Mateusz sprawił jej taką sukienkę.

Bohaterka powieści, jako mała dziewczynka była gadatliwa. Ilekroć Maryla zadawała jej jakieś pytanie, odpowiedź Ani zamieniała się w długie opowiadanie. Było to jej negatywną cechą. Z pewnością była uparta. Kiedy Gilbert wyrażał skruchę za to co jej uczynił, ona nie dawała się przeprosić. Ania posiadała bogatą wyobraźnię. Dzięki niej zniosła czas, kiedy miała złamaną nogę.

Z wiekiem cechy usposobienia, charakteru i umysłowości Ani uległy zmianie. Jako szesnastoletnia panienka nie mówiła już tak dużo. Nie była uparta. Nareszcie dała się przeprosić Gilbertowi.

Ania odznaczała się inteligencją. Wiedzę teoretyczną potrafiła wykorzystać w praktyce. Przykładem tego jest uratowanie życia Minnie, młodszej siostrze Diany. Teoretyczną wiedzę o chorobie, na którą zapadła mała dziewczynka, umiała wykorzystać i zastosowała środki umożliwiające chorej przyjście do zdrowia.

Bardzo podoba mi się postać Ani Shirley. To szlachetna dziewczyna. Uważam, że dzieci powinny brać z niej przykład. Uczyć się, a dzięki temu odnosić sukcesy w szkole oraz w życiu i jeszcze dostrzegać wokół siebie innych ludzi, a w razie potrzeby nieść im pomoc.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
29.10.2009 (19:43)

Dzięx !! ^-^