profil

Czy pieniądze dają szczęście?

poleca 87% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Niewątpliwie pieniądze są bardzo ważną częścią ludzkiego życia. Zapewniają one ludziom stabilizację finansową i pewność godnego życia. Z pewnością wielu ludzi uważa je za ważny cel. Jednak dla mnie nie grają one najważniejszej roli. Niestety we współczesnym świecie są one bardzo ważne, ponieważ bez nich nie da się przeżyć. Jednak za pieniądze nie da się kupić zdrowia, młodości, wiedzy, talentu czy też przyjaźni innych osób. Ludzie bogaci często nie mają prawdziwych przyjaciół. Otaczają ich osoby, które pragną czerpać z nich korzyści materialne. Ludzie, którym niczego nie brakuje są znieczuleni na potrzeby innych. Myślą tylko o sobie i o swoich pieniądzach. Tacy ludzie są złym przykładem dla innych. Za dobry przykład powinni być uznawani ludzie, którzy nie posiadają wiele, a mimo to potrafią się dzielić i są szczęśliwi w życiu. Zatem ludzie bogaci, którzy wiele posiadają, mogą też wiele stracić.
Przykładem na to jest głowny bohater "Opowieści wigilijnej" Ebenezer Scrooge. Uważał, że pieniądze są najważniejsze, i że nic innego nie jest mu potrzebne do szczęścia. Przez takie zachowanie stracił bliskie mu osoby.
Tak więc, czy pieniądze dają szczęście? Według mnie nie, ale każdy z nas może je ustawić na najwyższy priorytet jeżeli tylko będzie chciał. Niestety często tak się dzieje.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta