profil

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy

drukuj
poleca 85% 282 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.
Antoine de Saint-Exupry

Cytat ten mówi nam o tym że prawdziwa miłość nie wyczerpie się nigdy. Jeśli dwoje ludzi kocha się naprawdę to dożyją oni później starości. Będą znali swoje wady i zalety mimo to będzie im się wspaniale razem żyć. Oczywiste jest że będą się różnić i pewnie nie raz zdarzy im się kłótnia mimo to zawsze się pogodzą a złych chwil nie będą pamiętać.
Mały książę kochał swoją różę. Okazywał to podlewając ją, przykrywając kloszem i spełniając inne jej zachcianki oraz tym, że martwił się tym że baranek może ją zjeść. Martwił się o nią. Kiedy żegnał się z pilotem powiedział: ?Wiesz... moja róża... jestem za nią odpowiedzialny. A ona jest taka słaba. I taka naiwna. Ma cztery nic nie warte kolce dla obrony przed całym światem.?.
Roża również kochała księcia, mimo że nie okazywała tego zbytnio. Była dumna i próżna jednak sama powiedziała: ?Ależ tak, ja cię kocham-mówiła róża. ? Nie wiedziałeś o tym z mojej winy.? Pozwoliła również odejść Małemu Księciu chociaż ?Nie chciała żeby wiedział, że płacze. Była przecież taka dumna?.
Mały Książę mimo że opuścił swoją różę, i mimo że dowiedział się ze nie jest ona jedyną różą na świecie kochał ją i tęsknił za nią dlatego do niej wrócił.
Myślę że po powrocie Księcia na swoją planetę róża okazywała mu bardziej swoją miłość. My również pamiętajmy, że życie nie składa się tylko z dostawania ale i również z dawania. ?Im więcej dajesz, tym więcej ci zostaje.?.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi