profil

Kuba Wojewódzki - rycerz naszych czasów

poleca 87% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Inspiracja: "Moją wartością, której szukam w ludziach, jest poczucie humoru, bo ono jest dzieckiem inteligencji"

Pomińmy kwestię wiary, gdyż teraz już nie wiadomo, kto tak naprawdę wierzy w Boga i ufa Mu. Dlatego na rycerza wybrałam kogoś, kto otwarcie mówi, że jest ateistą, a nie oszukuje innych i samego siebie. Choć szczerze mówiąc mam nadzieję, że pod koniec swego życia bądź już niedługo ten człowiek się nawróci, gdyż jest on niesamowicie inteligentny.
Według mnie, we współczesnym świecie, wiele cech średniowiecznego rycerza posiada wszystkim znany Kuba Wojewódzki.
Pierwszym argumentem potwierdzającym tę tezę jest to, że jest on piękny. Co za tym idzie? Kochają go kobiety w różnym wieku. Zresztą piękno cielesne, według kodeksu rycerskiego było postrzegane jako odbicie piękna wewnętrznego. Dalej... Czy Kuba kocha walkę? Tak, nieustannie atakuje swego wroga bądź przyjmuje od niego ciosy, które w tym przypadku stanowią słowa ostrej krytyki. Świadczy to również o jego odwadze. Wobec innych jest ironiczny i szczery, ale traktuje ich z szacunkiem. Lecz przecież rycerz to nie tylko człowiek walki. Bywa także człowiekiem, który potrafi odnaleźć się w towarzystwie. A Kuba potrafi rozmawiać z każdym. Zachowuje się rożnie, to prawda, ale da się zauważyć pewną prawidłowość. Kiedy jego gość jest pokroju Agnieszki Frytkowskiego "Frytki", obnaża on wszelką głupotę ludzi, którzy są w stanie zaistnieć tylko dzięki skandalom, czy swemu głupiemu wysławianiu się, nie reprezentujących sobą niczego wartościowego. Natomiast jeżeli trafi mu się gość z klasą, który do tego ma na tyle iskry w sobie, żeby móc mu przerwać i powiedzieć to, co chce, to i Kuba zachowuje się inaczej. Zgodnie z normami średniowiecznej religijności rycerz powinien być hojny dla ubogich. Pan Wojewódzki wystawia na aukcję różne przedmioty, a uzyskane pieniądze przeznacza na cele charytatywne (a nawet jeśli nie, to przeznacza je na to, byśmy dalej mogli oglądać jego wspaniały program). Poza tym wszystkim jest wytrwały w tym co robi. Przecież prowadzi swój program od siedmiu lat! Według kodeksu rycerskiego, powinien też posiadać umiejętność gry na harfie oraz białego rumaka. Ale czasy się zmieniają! Zamiast tego, Kuba potrafi grać na perkusji, a jego koniem jest przecudowny samochód. Pan Wojewódzki, mimo że się do tego nie przyznaje, kocha swą ojczyznę. Przecież chce dla niej jak najlepiej. Bardzo często w swym programie stara się przemówić politykom do rozsądku, by w naszym kraju było jak najlepiej. Ma własne poglądy jak przystało na rycerza. Poza tym adoruje wszystkie kobiety. Z każdą chętnie by się umówił: od Toli z Blog27 po panią Grażynę Szapołowską.
Kuba to rycerz naszych czasów: odważny, bezkompromisowy, jedyny w swoim rodzaju WIELKI ŚWIR. A tak na poważnie, to uważam, że poza oczywiście Janem Pawłem II, którego pewnie opisze połowa klasy, nie ma już teraz prawdziwych rycerzy, a nawet ludzi będących bliskim takiemu stanu.

Data powstania: 13 stycznia 2009

Proszę nie oceniać pod względem języka itd, pisałam tę pracę późnym wieczorem na potrzeby języka polskiego oraz dla własnej satysfakcji. A teraz nie mam czasu i ochoty tego zmieniać. Lecz w komentarzach wszelkie poprawki i uwagi miło widziane ;P

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata
Teksty kultury