profil

Charakterystyka Małego Księcia

poleca 85% 752 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Mały Książę to tytułowy bohater utworu A. de Saint Exupery?ego. Ten ?niezwykły mały człowieczek? niespodziewanie znalazł się na Saharze.
Mały Książę to czarujące dziecko o kruchej budowie ciała. Jasne włosy chłopczyka oraz jego sympatyczna i śliczna twarz są odzwierciedleniem prostodusznej i naiwnej osobowości. Książę jest mieszkańcem planety B-612, niewiele większej od małego domu.

Życie Małego Księcia jest bardzo smutne, a jedyną rozrywką chłopca na jego planecie są zachody Słońca. Symbolizuje wartości istotne dla świata dzieci. Na Ziemi uczy się prawie wszystkiego. Jego zachowanie jest typowe dla małego dziecka ? zadaje dużo pytań, jest żywiołowy w wyrażaniu swych nastrojów. Pragnie wyłącznie znaleźć przyjaciela i być kochanym. Książę jest podróżnikiem, a jego podróże mają znaczenie symboliczne, bo chłopiec szuka prawdy o sobie, prawdziwej przyjaźni i miłości.

Moim zdaniem "Mały Książę" to wyjątkowa postać. Do końca swego życia myślał, że ?Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela?.

P.S. Jeżeli P.Pałczyniska to teraz czytała to nich pani mi 1 niewstawia za to że spisałam z internetu bo ja to dodałm na ściąge.pl xD .... dziękuję ;] ;*

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta