profil

Charakterystyka Małego Księcia.

poleca 85% 258 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Mały Książę to tytułowy bohater utworu A. de Saint Exupery’ego. Ten „niezwykły, mały człowiek” niespodziewanie znalazł się na Saharze.

Mały Książę to czarujące dziecko, o kruchej budowie ciała. Jasne włosy chłopczyka oraz jego sympatyczna i śliczna twarz są odzwierciedleniem prostodusznej i naiwnej osobowości. Książę jest mieszkańcem planety B-612, niewiele większej od małego domu.

Życie Małego Księcia jest bardzo smutne, a jedyną rozrywką chłopca na jego planecie są zachody Słońca. Symbolizuje wartości istotne dla świata dzieci. Na Ziemi uczy się prawie wszystkiego. Jego zachowanie jest typowe dla małego dziecka – zadaje dużo pytań, jest żywiołowy w wyrażaniu swych nastrojów. Pragnie wyłącznie znaleźć przyjaciela i być kochanym. Książę jest podróżnikiem podczas których chłopiec szuka prawdy o sobie, prawdziwej przyjaźni i miłości.

Mały Książę nigdy nie kłamał, nigdy też nie odpowiadał na zadane pytania. Ufał innym. Potrafił z każdym dobrze się dogadać. Szukał osób, z którymi mógł swobodnie porozmawiać. Kochał swoją różę ale nie był pewny swych uczuć do niej. Mówił, że jest za mały, aby kochać prawdziwie lecz później zrozumiał, że jest tyle róż, ale dla niego istnieje tylko jedna różyczka.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta