profil

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

poleca 85% 700 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ula Zalewska jest bohaterką lektury ?Ten Obcy? Ireny Jurgielewiczowej. Ma 13 lat i jest półsierotą wychowywaną przez ciotki. Obecnie przebywa w Olszynach u ojca, który z zawodu jest lekarzem.

Dziewczyna jest ładna. Ma ładne włosy, Marian uważa, że jest bardzo zgrabna. Nosi granatową sukienkę.
Bohaterka lubi zwierzęta i posiada umiejętność empatii, o czym mówi cytat: ?Czy ty nie rozumiesz? On nie kupował chleba, nie miał za co? I te jabłka to dlatego [?]?.

Ula jest bardzo skryta. Niechętnie zabiera głos, woli słuchać niż mówić, a jak już mówi, to cicho. Często patrzy w dół, wiemy o tym ze zdania: ?Ula siedziała bez ruchu ze spuszczonymi oczami?. Rumieni się w trakcie rozmowy z Zenkiem, co świadczy o tym, że jest nieśmiała.

Bohaterka cechuje się wrażliwością, ponieważ reaguje na krzywdę Dunaja, stara się zrozumieć jego zachowanie. Zbierała porzeczki, aby oddać dług Zenka, co oznacza, że jest pracowita i uczciwa, za czym dodatkowo przemawia fakt, że nie kradła jabłek z przyjaciółmi. Z pewnością również jest dziewczyną zakompleksioną, podziwia Pestkę, uważa, że jest od niej gorsza, dziwi się, że Zenek woli ją.

Postać Uli bardzo mi się spodobała. Podziwiam w niej wrażliwość oraz uczciwość. Chciałabym się z nią zaprzyjaźnić, ponieważ myślę, że byłaby lojalną przyjaciółką.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata