profil

Charakterystyka Uli Zalewskiej

poleca 85% 908 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ula ma około trzynastu lat, jest półsierotą i mieszka razem z ciotkami. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Mama Uli zmarła, a dziewczyna ma żal do ojca, że ten jej nie kochał.

Jej największą zaletą jest silna wola, kiedy odmówiła wraz z załogą kradzieży jabłek. Bardzo często rozmyślała o ważnych dla niej sprawach, lecz wstydziła się rozmawiać o tym z Pestką. Chciała nawiązać rozmowę jej problemach ale po prostu jej to nie wychodziło.

Urszula ma bardzo dobre serce i kocha zwierzęta. Swą miłość do zwierząt okazała karmiąc i pomagając Dunajowi, oswoiła go i bardzo przywiązała się do Dunaja. Chętnie pomogła Zenkowi podczas jego pierwszej wizyty na wyspie, zaprowadziła go do lekarza wraz z załogą. Nikt nie brał pod uwagę jej zdania. Zawsze podporządkowywała się Pestce i robiła to samo co ona. Wyróżniała ją także skrytość i nieśmiałość. Na myśl o rozmowie z nieznajomym, rumieniła się. Dziewczyna nie jest wygadana. Do swoich przyjaciół była sympatyczna i miła. Również inni byli przyjaźnie nastawieni.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata