profil

Czy warto chodzić do szkoły?

poleca 85% 488 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

‘Czy warto chodzić do szkoły? ‘
To pytanie zadaje sobie wiele młodych osób. Większość uczniów uważa, ze szkoła jest niepotrzebnym i nudnym obowiązkiem. Jednak gdy na całą sytuację spojrzy się oczyma dorosłych widać jest jakiś ukryty sens w uczęszczaniu na zajęcia lekcyjne. W końcu język Polski jest podstawą życia w naszym kraju, a matematyka pomaga nam w zrozumieniu świata liczb. Dzięki biologii, chemii, geografii czy fizyce rozwijamy swoją wiedzę nt. otaczającego nas świata, czy organizmów z którymi mamy styczność na każdym kroku. Poprzez przedmioty takie jak historia czy Wiedza o Społeczeństwie lepiej poznajemy swoją przeszłość i uczymy się jak postępować w teraźniejszości aby nie popełniać błędów. Za pomocą informatyki czy sztuki – które często brane są za łatwe i wymagające mało zaangażowania przedmioty , dochodzimy do perfekcyjnego rozwijania się manualnie i pobudzania inwencji twórczej. To wszystko rozwija w nas dobrego i mądrego człowieka.
Ale szkoła to nie tylko miejsce gdzie się uczymy, ale również gdzie zawieramy nowe znajomości, wychowujemy się na jak najlepszych obywateli oraz odrywamy od zmartwień. Gdyby nie szkoła nie mielibyśmy tylu znajomych, z którymi zawsze można spędzić wolne chwile . Na przerwach, wycieczkach czy imprezach klasowych zawsze jest pełno śmiechu, który pozytywnie nakręca w nas nowe pokłady energii.
Szkoła potrafi być również męcząca. Często wymaga wczesnego wstawania, długiego przesiadywania nad książkami czy codziennego uczenia się bieżących tematów. Nauka może wydawać się męcząca czy nudna ale to zależy tylko od naszego podejścia.
W szkole czasem jest nam źle, ale bez niej było by nam jeszcze gorzej.
Gdybyśmy nie chodzili do szkoły, mielibyśmy nadmiar wolnego czasu. Spędzanie go nie sprawiałoby już nam żadnej przyjemności. Nasze ukochane wakacje stałyby się rutyną i nikt by się już tak bardzo z nich nie cieszył, prawda? Po prostu szkoła jest potrzebna aby nauczyć się czegoś, zająć się czymś poważnym zapewniając sobie lepszy start w dorosłość, wychować się i zawiązać znajomości które mogą przetrwać nawet koniec naszej edukacji.
Podsumowując, odpowiem na pytanie: Czy warto jest chodzić do szkoły?
Otóż ja uważam, że tak !

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata