profil

Charakterystyka Urszuli Zalewskiej "Ten obcy".

poleca 85% 128 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Sytuacja rodzinna:

Ula Zalewska jest półsierotą. Od dawna wychowywała ją samotnie matka, ponieważ rodzice byli rozwiedzeni. Ojciec porzucił je dla innej kobiety, kiedy Ula była małą dziewczynką. Kilka lat później zmarła jej matka, od tej pory wychowują ją ciotki. Listów od ojca nie otrzymywała, ponieważ ciotki uważały, ze będzie dla niej lepiej, jeśli o nim zapomni. Teraz ula zdecydowała się przyjechać do ojca na wakacje. Ojciec jest lekarzem, mieszka w Olszynach samotnie, ponieważ jego druga żona również zmarła.
Wygląd zewnętrzny:

Ula jest ładna dziewczyną, jest szczupła i smukła, ma duże, zielone oczy i miękkie włosy.

Umiejętności i zdolności:

Ula jest samodzielna i zorganizowana. Potrafi zaopiekować się domem, umie gotować, wie, jak udzielić pierwszej pomocy, a przy tym jest pracowita.

Cechy charakteru:

Ula jest zamknięta w sobie, unika zwierzeń, ponieważ nie przynoszą jej ulgi. Chciała się podzielić swoimi problemami z Pestka, ale przyjaciółce, która ma rodziców, trudno było zrozumieć sytuację uli. Z reszta Pestka nie bardzo się starała. Zrażona dziewczyna pozostaje przy pisaniu listów do zmarłej matki. Ula jest wyjątkowo delikatna i taktowna stara się zawsze myśleć o innych i nie robić nikomu przykrości. Dlatego czasem ulega Pestce, choć nie ma na to ochoty. Ale to właśnie dzięki takiej naturze i przykrym doświadczeniom potrafi zrozumieć Zenka. Wzbudza jego zaufanie swoją dojrzałością i odpowiedzialnością.

Ocena postaci:

Ula odkrywa w sobie cechy, o których nie wiedział, staje się bardziej pewna siebie i zdecydowana. Uczy się także wybaczania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata