profil

"Czy praca jest dobrodziejstwem człowieka?"

poleca 85% 195 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Praca w obecnych czasach daje ogrom możliwości i korzyści. Czy jest to dobrodziejstwo współczesnych czasów? Uważam, że tak i postaram się to uargumentować.

Moim pierwszym argumentem przemawiającym za postawioną tezą jest to, że praca daje nam coraz wygodniejsze życie.Dzięki zarobionym pieniądzom mamy dostęp do różnych, dodatkowych dóbr. Oprócz tego możemy sobie pozwolić na bardziej luksusowe życie.

Kolejnym moim argumentem nawiązującym do tematu jest to, że praca pozwala nam podnosić swój status życiowy. Ludzie dążą cały czas do wyższych stanowisk pracy, gdyż otoczenie bardziej się z nimi liczy. Wysokie stanowiska pracy zmuszają nas do wyższego wykształcenia i cały czas należy podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Ostatnim argumentem jaki przedstawię, choć nie mniej ważnym jest to, że dobra praca pozwala nam się spełniać zawodowo, bo gdy robimy to, co lubimy, kochamy, nasze życie staje się ciekawsze i lepiej się układa.

Myślę, że moje argumenty w pełni potwierdziły postawioną tezę. Praca, jak widać, stanowi w ówczesnych czasach bardzo ważny element i jest na pewno dobrodziejstwem człowieka.


Za ta pracę dostałam 5- Może się wam przyda :)
Madzia:)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta