profil

List otwarty Ziemi do mieszkańców

poleca 85% 152 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Ziemia

Szanowni Mieszkańcy!!!
Poznałam Was w ciągu tych ostatnich 10 tysięcy lat. Teraz lepiej znam was niż wy znacie siebie albo mnie. Zbyt długo się do was nie odzywałam, ale nadszedł dzień aby powiedzieć Wam jak źle robicie na świecie. Nie szanujecie przyrody ani Mnie ? Ziemi.
Odkryliście i zbadaliście moją budowę geologiczną, szczegółowo opisaliście pierwiastki i surowce, które mnie tworzą, poznaliście wszystkie zwierzęta i rośliny. Ale to wciąż i tak za mało! Przecież to ja daje Wam życie. Czy zdajecie sobie sprawę że Ja ginę? Sprawiacie mi ból i cierpienie. Ignorujecie uwagi ekologów, jednych, którzy w jakimś stopniu zdają sobie sprawę z zagrożenia i starają się Mnie uratować. Za to im bardzo dziękuję, za te wszystkie szlachetne akcje, takie jak nawet sprzątanie świata.
Alarmuje do was żebyście zastanowili się nad swoim zachowaniem, co robicie ze mną??? Wam się wydaje że ze mną można robić wszystko, ale to nie długo się skończy jak tak dalej będziecie tak robić. Fabryki zanieczyszczają powietrze dymami, samochody swoimi spalinami, a ja czuje się coraz gorzej. Masowo wycinacie lasy, wszędzie śmiecicie, wypalacie lasy i trawy jak tak dalej będzie to niedługo zginiecie przez swoje zachowanie. Już teraz widać ogromne zmiany na świecie tzw. Efekt cieplarniany a co za tym idzie topnienie lodowców, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, zatrucia chemiczne. Wiele gatunków wymarło lub są zagrożone. Przecież nie żyjecie tylko Wy, musicie uważać na inne żyjące istoty, a nie ich niszczyć.
Kieruje te słowa do Was ? Ludzi. Postarajcie się szanować przyrodę i zastanówcie się co możecie zrobić dla Mnie.

ZIEMIA

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta