profil

List otwarty od Ziemi do jej mieszkańców

poleca 85% 158 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Ziemia

Drodzy Ziemianie!

Poznałam Was w ciągu tych ostatni 10 tysięcy lat. Teraz znam was lepiej niż wy znacie siebie albo mnie. Właściwie to co Wy o mnie wiecie?

Odkryliście i zbadaliście moja budowę geologiczną, szczegółowo opisaliście pierwiastki i surowce, które mnie tworzą, poznaliście rośliny i zwierzęta żyjące obok Was. Ale to i tak wciąż za mało! Najzabawniejsze jest to, że nawet wiedząc iż to ja daję Wam życie, świadomie niszczycie mnie i zarazem siebie. Ignorujecie uwagi ekologów ? jedynych, którzy w jakimś stopniu zdają sobie sprawę z zagrożenia i starają się zapobiec katastrofie. Szlachetne z założenia akcje ?sprzątania świata? nie dają pożądanych efektów ? co z tego, że jedna osoba posprząta śmieci przy drodze w lesie, jak i tak za chwile dziesięć następnych znowu wyrzuci do rowu swoje odpadki?! Traktujecie mnie jak śmietnik! Z drugiej strony bierzecie ode mnie ile się tylko da: By się wzbogacić, żeby rozwijać Swoja cywilizacje. Cywilizacje która w rzeczywistości jest cywilizacja samozagłady.

Apeluję do Was: przestańcie traktować mnie jak własność! Pomyślcie w końcu racjonalnie. Wy, Ziemianie, zawdzięczacie więcej mnie niż ja Wam, pamiętajcie. Pora wyrównać rachunek?

Z głębokim poważaniem, Wasza Ziemia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta