profil

Czy zgadzasz się z tym, że media są przyczyną agresji w szkole?

poleca 85% 128 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Media są to środki społecznego komunikowania o szerolkim zasięgu, czyli radio, telewizja, prasa i Internet.
Żyjemy w takich czasach, w których człowiek nie może obejśc się bez takich dóbr jak radio, czy telewizja. Codziennie relaksuje się przy filmach i przy muzyce. Często nie zdaje sobie sprawy z tego, że to co ogląda czasem jest złe.
I tu nasuwa się pytanie: "Czy media są współodpowiedzialne za przemoc w szkołach gimnazjalnych?" Moim zdaniem jest to prawdą i będę starała się bronic tej tezy w kilku chociaż argumentach.
Po pierwsze: media niezawsze mówią prawdę i niezawsze ukazują świat takim, jakim jest. Niestety, młódzież gimnazjalna wierzy mediom i kiedy okazuje się, że życie nie jest taki łatwe, stają się agresywni.
Po drugie: w mediach pokazują się gwiazdy show-biznesu, które często zachowują się okropnie, a młodzież próbuje je naśladowac.
Po trzecie: w prasie można przeczytac artukuły typu " Jesteś emo, jesteś fajny!". Młodzież, która czyta takie pisma dołącza do danej subkultury, aby byc "fajnym i lubianym". Uważam, że jest to manipulacja nastolatkami.
Po czwarte: w telewizji coraz częściej pokazują się filmy brutalne i agresywne, a aktorzy przeklinają tam. Młodzież oglądająca takie filmy uważa agresywnośc i przeklinanie za rzecz naturalną i modną.
Jako następny argument użyję pewne programy, które ostatnio widziałam w telewizji. Często w amerykańskich filmach dla nastolatków podkreślany jest ich wiek i prawo do buntu. Młodzież, która to ogląda również zaczyna się buntowac i uważa to za rzecz naturalną. Sądzę, że to jest również sposób manipulowania nastolatkami.
Przemoc i agresję, której uczymy się z mediów "przynosimy" do szkoły, znęcamy się nad słabszymi uważając to za świetną zabawę. W XXI wieku młodzież ma problem w rozróżnieniu dobra od zła, a media jeszcze to utrudniają. Ważne jednak jest to, żeby byc sobą, a nie udawac gwiazdy z Ameryki.
Sądzę, że udało mi się udowodnic, że przemoc w szkole jest głównie spowodowana manipulacją mediów. Uważam, że media powinny bardziej myślec o rozwój społeczeństwa, a nie myślec tylko o swoim portfelu.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty