profil

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

poleca 86% 134 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jakże różne i w niczym nie podobne są do siebie Alina i Balladyna dwie siostry, z którymi spotykamy się w dramacie Juliusz Słowackiego . Są one córkami biednej wdowy i mieszkają razem z matką w ubogiej chacie .
Choć obie są młode i ładne przedstawiają, zupełnie odmienne typy urody i osobowości. Alina jest wysoką zgrabną blondynką z długim warkoczem. Różana cera i fiołkowe oczy dodają jej delikatności i wdzięku. Balladyna zaś jest brunetką o czarnych oczach i alabastrowej cerze. Długie włosy wpadają w kolor hebanu.
Ich charakter jest całkiem inny, Balladyna ma negatywne cechy, a Alina pozytywne. Łączyło ich tylko to, że chciały poślubić Kirkora .
Alina jest wzorową córką i siostrą. Lubi pomagać w domu, nawet pracuje za siostrę wynika to z jej dobroci. Troszczy się nie o siebie, lecz o innych. Okazuje się jednak być łatwowierna i naiwna.Była uczynna, wrażliwa, pracowita, kochająca. Zawsze uczciwa i prawdomówna. Prostolinijna w stosunku do Kirkora .
Balladyna chciała za wszelką cenę zdobyć władzę. Jest postacią bardzo leniwą, lubiącą wyręczać się innymi i czerpać korzyści z cudzej pracy. Nie chciało jej się zbierać malin, chociaż wiedziała, że od tego zależy jej przyszłość. Tak bardzo kierowała nią żądza władzy, aby odebrać siostrze dzban z malinami, postanowiła ją zabić. Jest postacią bardzo egoistyczną. Nie myśli, ani o swojej siostrze, ani o matce. Nieuczciwa, zła, zazdrosna, chytra, kłamliwa, próżna i leniwa. We wszystkim wyręczała ją siostra Alina.
Moim zdaniem bardziej podobała mi się Alina, ponieważ odznaczała się dobrymi cechami osobowości w odróżnieniu do swojej siostry. Po mimo tego, że Balladyna była zła, Alina bardzo ją kochała.

Podoba się? Tak Nie