profil

"Dobrze się widzi tylko sercem - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

poleca 85% 208 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach większość ludzi ocenia innego człowieka po jego ubiorze lub urodzie. Nie zastanawia się, jakie ma wartości wewnętrzne i jakie ma serce. Dalsze myśli o tym cytacie z baśni "Mały Książę" rozwinę w następnej części mojej pracy.

Często oceniamy ludzi po ich wygładzie choć wiemy, że to nie jest słuszne. Przecież prawdziwa wartość człowieka tkwi w jego wnętrzu. Człowiek choćby najładniejszy i najlepiej ubrany, pusty w środku nie pokocha nas, nie zrozumie. Przykładem tego argumentu może być np. Ania z Zielonego Wzgórza. Dziewczyna nie była śliczna, nie miała pięknych ubrań jak jej koleżanki, a mimo to każdy, kto ją poznał od razu ja polubił. Do domu Maryli i Mateusza wniosła wiele ciepła i radości. Zawdzięczała to swojej przyjaźni, którą potrafiła okazać. Następnym przykładem tego, że wartość człowieka nie tkwi w jego wyglądzie zewnętrznym jest Andrzej Radek z powieści Syzyfowe prace - Stefana Żeromskiego. Chłopak był wyśmiewany z powodu wyglądu i chłopskiego pochodzenia, choć był bardzo inteligentny i przede wszystkim pracowity. Dopiero po pewnym czasie zdobył uznanie kolegów.
Serce także wybiera najczęściej osobę, którą kochamy. Gdyby nasze oczy mogłyby wybierać nam partnera z którym mielibyśmy spędzić całe życie, nigdy byśmy nie byli szczęśliwi. Dobrym przykładem są także rodziny, które zmuszają swoje dzieci do małżeństw, by pozyskać dobra materialne. Taka osoba będzie sie czuć samotnie i źle w swoim związku, zaś jej rodzice będą sie cieszyć, że maja tyle pieniędzy i będą sie łudzić, że za pieniądze można kupić wszystko i wszystkich.
Myślę, że przytoczone mi argumenty wystarczą, by stwierdzić, że
serce u człowieka jest najważniejsze w miłości, jak i w ocenie drugiego człowieka, Oczy zaś powinny być tylko naszą częścią ciała. musimy ufać swojemu sercu. Ono nam zawsze najlepiej doradzi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta