profil

Felieton- ''Czy warto odpoczywać?''

drukuj
poleca 85% 102 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Odpoczynek jest niezbędny w codziennym życiu każdego człowieka (niestety wielu z nas o tym zapomina). Abyśmy się lepiej czuli, byli bardziej wypoczęci (i najważniejsze żeby nasz organizm prawidłowo funkcjonował) potrzebujemy chociaż chwili relaksu. Wiele ludzi uważa, że bez odpoczynku też da się żyć. Jednak to nie jest prawda. Każdy z nas, czy chce czy nie odpoczywa, ponieważ jedną z form odpoczynku jest sen.
W naszych czasach trudno jest poświęcić dużo czasu na relaks, ponieważ każdy myśli tylko o pracy. Dlatego coraz więcej ludzi staje się pracoholikami. Uważają oni. że bez pracy nie można normalnie żyć. Dla takich ludzi odpoczynek jest pewną formą kary. Trudno im usiedzieć w miejscu, np. oglądając dobry film w gronie znajomych. Niestety tacy ludzie nie wytrzymują długo, ponieważ ich organizm przestanie prawidłowo funkcjonować.
Mając na myśli odpoczynek, nie mówimy o leżeniu całymi dniami na kanapie przed telewizorem. Takie zachowanie nazywa się leniuchowaniem. Tacy ludzie nic nie robią całymi dniami, obijają się, unikają pracy. Żeby nasz organizm funkcjonował prawidłowo potrzebny nam odpoczynek w formie zrelaksował się, np. czytając książkę, biorąc kąpiel, oglądając film. Dla niektórych formą odpoczynku są ćwiczenia, np. na siłowni. W ten sposób można zapomnieć o codziennych problemach. o szarej rzeczywistości. Najlepszą formą zregenerowania organizmu jest spacer, wycieczka rowerowa, ponieważ w ten sposób dotleniamy swój organizm. W życiu każdego człowieka powinien znaleźć się czas na odpoczynek. Powinien być traktowany jako przyjemność a nie kara.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
19.5.2008 (13:27)

Mam pare uwag ... lecz nie bede ich przedstawiac... NIEZŁA PRACA!!!

Formy wypowiedzi