profil

Felieton poruszający bulwersującą sprawe, która ostatnio miała miejsce w szkole.

poleca 85% 144 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Co można usłyszeć w szkolnych murach?
W ostatnim czasie nie byłam świadkiem żadnej bulwersującej sytuacji, która miała miejsce w szkole. Nie znaczy to jednak, że takich sytuacji nie ma. Wystarczy wyjść na korytarz w czasie przerw pomiędzy lekcjami.
Uszy człowiekowi puchną! Większość uczniów zachowuje się moim zdaniem strasznie. Rozmowy ich są ubarwione przekleństwami i wulgarnymi odzywkami. Nikt nie krępuje się swoim zachowaniem. Uważa je za naturalne i dowcipne.
Najgorsze jest to, że również koleżanki nie zachowują się lepiej od kolegów. Słyszy się wzajemnie ubliżanie typu '' ty Downie '' , '' ty idioto ''.
Tak jak w telewizyjnej reklamie. Zwraca ona uwagę widzów na to, że tak nie można ze sobą rozmawiać, ale równiez na to, że skądś dzieci te biorą takie agresywne wzory zachowań.
A co do moich koleżanek i kolegów, to zachowaniem nie różnią się od dzieci z reklamy. Gdzy zwraca się im uwagę, że to nieładnie tak się wyrażać, odpowiadają ze złością '' goń się '' lub '' ty lizusie ''! Pokazują przy tym obraźliwe gesty.
Zastanawiam się, czy opłaci się, być grzecznym, czy kiedyś młodzież znormalnieje i będzie można rozmawiać jak powinien rozmawiać człowiek z człowiekiem.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta