profil

Kogo widziałbyś na stanowisku burmistrza Twojego miasta - Don Kichota czy Sancho Pansę?

poleca 85% 257 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Burmistrz miasta ma bardzo odpowiedzialne stanowisko. Musi być osobą mądrą, inteligentną. Powinien rozważnie podejmować swoje decyzje. Ja na to stanowisko mam dwóch kandydatów Don Kichota i Sanczo Pansa.

Don Kichot to idealista, nie zwraca uwagi na rzeczy prozaiczne. Żyje dla idei. Sprzedał ziemię, która była jedynym źródłem utrzymania i wydał wszystkie pieniądze na książki. Czytając je, pomylił świat realistyczny ze światem fantastycznym. Zaczął podróżować po świecie w poszukiwaniu wyspy, na której miał być panem. Dowiódł nam, że jest człowiekiem szlachetnym. Mimo dojrzałego wieku nie bał się przeciwstawić wrogowi, walczył z przeciwnościami losu. Uznał, że obowiązkiem jego jest wspomagać nieszczęśliwych. Uważa, że człowiek powinien być asertywny, wytrzymały na ból i silny.
Sanczo Pansa jest człowiekiem tchórzliwym i pazernym na majątek. Sanczo jest uosobieniem realizmu i przeciwieństwem romantycznego idealisty. W trudnych sytuacjach unika walki, ale można na niego liczyć. Nie jest pozbawiony wrażliwości na zło.

Moim zdaniem stanowisko burmistrza miasta nie powinien objąć żaden z tym wyżej wymienionych kandydatów, ponieważ Don Kichot chociaż jest człowiekiem szlachetnym, żyje w świecie fantastycznym. Sanczo Pansa jest chciwym i pazernym realistą.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
19.5.2008 (17:09)

Spoko;););)

Teksty kultury