profil

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

poleca 81% 1981 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ernest Nemeczek to główny bohater powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Jego mama jest bezrobotna, natomiast ojciec zajmuje się szyciem ubrań. Nemeczek miał niski wzrost. Był chłopcem znacznie mniejszym od swoich kolegów z Placu Broni.

Był chłopcem posłusznym. Tę zaletę możemy dostrzec w sytuacji, gdy w Ogrodzie Botanicznym na rozkaz Feriego Acza musiał zanurzyć się w chłodnej wodzie. Bez najmniejszego słowa sprzeciwu wszedł do jeziora i zanurzył się w nim aż po szyję. Wykazał się wielką odwagą, gdy postanowił sam wybrać się do obozu Czerwonoskórych. Chłopczyk zdolny był także do altruizmu. Podczas wojny mimo tego, że był bardzo chory poświęcił się dla ojczyzny. Był w stanie także przebaczać. Kiedy dowiedział się o zdradzie Gereba potrafił mu wybaczyć ten niegodziwy czyn. Mało tego uchronił go przed karą, mówiąc jego ojcu, że ich kolega nie jest zdrajcą.

Moim zdaniem postać Ernesta Nemeczka jest zachwycająca i godna wzorowania się na niej. Chłopiec nie miał wad. Gdybym miała szansę, chętnie zaprzyjaźniłabym się z nim, ponieważ był bardzo koleżeński. Dlaczego tacy ludzie muszą umierać? Myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma już takich cudownych ludzi, jak on.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy

Ma błędy i dostałem z tego 3 :( i na koniec roku 3+ a gdy to było pomocne bym miał 4

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata