profil

Szczęście to pieniądze- ustosunkuj się do tej opinii.

poleca 86% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach wielu ludzi dąży do zdobycia dużych pieniędzy. Nie interesuje ich nic innego, choć mają domy i rodziny, o które powinni się troszczyć. Czy jednak rzeczywiście pieniądze to szczęście?
Przede wszystkim dzięki gotówce można mieć wszystkie dobra materialne. To z kolei pozwli na pełne wygód życie, które jest bardzo ważne- zwłaszcza po męczącym dniu w pracy; sprawi, że nasza egzystencja będzie ciekawsza i o wiele łatwiejsza.
Kolejnym istotnym argumentem jest fakt, że pieniądze dają satysfakcję i pewność siebie. Dzięki czemu z powodzeniem realizuje się swoje plany, które pomagają w osiągnięciu sukcesu.
Warto również zwrócic uwagę na to, iż osoba bogata cieszy się dużym szacunkiem wśród innych ludzi, ponieważ majętność budzi poważanie. Czuje się wtedy respekt do takiego człowieka, gdyż jego zdanie zawsze się liczy.
Należy też stwierdzić, że pieniądze pozwalają na lepszą edukację, co w życiu młodego człowieka jest najważniejsze. Świat stoi wtedy przed nami otworem, mamy do wszystkiego dostęp i możemy się kształcić w różnych dziedzinach.
Trzeba jednak spojrzeć na inną stronę problemu. Za pieniądze nie można kupić wszystkiego, jak miłość czy przyjaźń. Wielu ludzi tak pragnie pieniędzy, że udają przyjaciela lub ukochaną osobę, by żerować na innych. Tak samo nie można kupić zdrowia, co jest również bardzo ważne, bo co nam po bogactwie, jeśli to nie zwróci nam bezcennego zdrowia?
Sądzę, że pieniądze pełnią dużą rolę w życiu człowieka i są do niego niezwykle potrzebne. Jednak nie dają pełni szczęścia, bo to zaledwie jej mała cząstka, która wraz z innymi wartościami tworzy spojną całość. Według J.Tuwima istnieją tylko dwa szczęścia: "Dwa są szczęścia na świecie: jedno małe- być szczęśliwym, drugie wielkie- uszczęśliwiać innych." Jeżeli więc każdy dążyłby do tego, życie byloby lepsze i napewno szczęśliwsze.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta