profil

Nowela pt. "Przygoda w lesie"

poleca 82% 807 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Opowiem przygodę, która przydarzyła mi się wiele lat temu. Myślałem wówczas, że nigdy nie wybiorę się do lasu na polowanie. Ale ta przygoda uleczyła mnie na zawsze i polubiłem myślistwo na całe życie, chociaż byłem naprawdę w wielkim niebezpieczeństwie.
Pewnego razu poprosiłem ojca, aby zabrał mnie do lasu na polowanie. Chciałem bardzo przeżyć coś ważnego i zobaczyć leśną zwierzynę z bliska. Przygotowywałem się starannie, wyczekiwałem dnia, w którym miałem spełnić swoje marzenie.
Pojechaliśmy z ojcem do lasu. Ojciec upominał mnie, żebym zachował ciszę i nie płoszył leśnej zwierzyny. Chodziłem dość długo po lesie, nasłuchiwałem, zobaczyłem kilka wiewiórek, wiele ptaków. Las był piękny o tej porze roku. Był to wrzesień.
W pewnej chwili osłupiałem ze zdumienia, gdyż zorientowałem się, że jestem zupełnie sam. Nie dochodziły do mnie żadne odgłosy ojca. Natomiast usłyszałem chrumkanie, chrząkanie leśnego zwierzęcia. Zorientowałem się, że blisko mnie jest dzik. Pomimo wielkiego strachu, musiałem reagować błyskawicznie. Zacząłem uciekać i w końcu wspiąłem się na dość wysokie drzewo. A dzik nie spuszczał swojego zimnego spojrzenia ze mnie ani na chwilę. Stał pod drzewem i wydawał charakterystyczne odgłosy.
Przesiedziałem na drzewie kilka godzin. Zrobiło się późno. W lesie zapadł zmrok. Było mi zimno, a ze strachy zgrzytały mi zęby. Nie mogłem szukać powrotnej drogi, ponieważ dzik nie odstępował mnie wcale. Była już noc i straciłem nadzieję na jakąkolwiek pomoc. Żeby dodać sobie otuchy, zacząłem po cichu śpiewać ulubione piosenki.
Nagle z wysokości ujrzałem jakby błyski latarki i usłyszałem nawołujące mnie głosy ludzkie. To mój ojciec wraz ze znajomym myśliwym szukali mnie w lesie. A ojciec przeżył tyle strachu, co ja, gdyż martwił się o moje bezpieczeństwo. Moja radość była tak wielka, że do dzisiaj pamiętam to uczucie. Przyjaciel mojego ojca zastrzelił dzika i w ten sposób zostałem uratowany.
Ta wielka przygoda zakończona szczęśliwie sprawiła, że zainteresowałem się myślistwem. Dzisiaj jestem doświadczonym myśliwym i długoletnim członkiem klubu myśliwskiego.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty