profil

"Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

poleca 85% 427 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze


Moim zdaniem, ta piękna myśl powinna być życiowym mottem każdego człowieka. "Dobrze widzi się sercem" - ta część cytatu budzi w nas wrażliwość. Tylko człowiek posiadający tą cechę charakteru potrafi ocenić drugą osobę. W dzisiejszych czasach nie każdy kieruje się wrażliwością. Obecnie większość z nas ludzi ocenia po wyglądzie, zachowaniu i majątku. To jednak
nie jest najważniejsze w życiu. Przechodzimy obok ludzi brzydkich, kalekich, ubogich nie myśląc o tym, iż pod tym wszystkim kryje się wspaniały i wrażliwy człowiek. Nasze wartości życiowe zmieniły się. Tylko ktoś, kto "dobrze widzi sercem" potrafi w pełni docenić drugą osobę. To, że człowiek jest gorzej ubrany lub niepełnosprawny fizycznie, nie znaczy, że jest od nas gorszy. Pełną wartość człowieka można poznać po dłuższej znajomości...Znając kogoś dłużej, możemy dostrzec w nim, te wartości, które nie są widoczne dla oczu. Poznać człowieka, tz. zobaczyć sercem wnętrze człowieka. To "coś" można jedynie poczuć w bliższym kontakcie z nim.
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej patrzą na wygląd i stan majątku
innego człowieka. Opierają swoje przyjaźnie i znajomości na rzeczach mało istotnych. Nasze "patrzenie
sercem" na drugiego człowieka przysłonięte zostało dobrami cywilizacji. W natłoku codziennych spraw i bieganinie, nie potrafimy dostrzec obok ludzi, którzy pod "zasłoną" uśmiechniętej twarzy kryją swoje prawdziwe troski.
Moja rada na szczęśliwe życie i prawdziwą przyjaźń jest prosta - "otwórzmy swoje serca dla innych i spostrzegajmy innych sercem, a nie oczyma"

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta