profil

Don Kichot - rycerz za wszelką cenę

poleca 83% 115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Don Kichot z powieści Cerventasa odznaczał się uczciowościa, honorem i co najważniejsze bujną wyobraźnią, przez co walczył z rożnymi ?dziwnymi? utworami swej wyobraźni. W mojej pracy mam zamiar udowodnić, iż Don Kichot był rycerzem za wszelką cenę.
Pierwszym argumentem będzie to iż, Alonso nigdy się nie poddawał pomimo wszystkich przeciwieństw losu i niepowodzenia jakie go spotykały na swej drodze naprawiania krzywd. Walczył dla ?dobra ludzi?. Przez swoją bujną wyobraźnię, którą zdobył czytają wszelakie książki o rycerzach, smokach i potworach, walczył z wiatrakami, rzekomymi ?potworami?. Potem zaś napadł na zakonników, myśląc, ze to czarownicy uprowadzający księżniczkę. Mimo racjonalnych próśb swego giermka, Pancha, nie dawał za wygraną.
Drugim argumentem jest to, iż miał za nic żarty na jego temat. Był pracowity, przez co sam dorobił brakujące części jego zbroi ? zrobił je z tektury, co wzbudziło wśród mieszkańców jego miasteczka, jeszcze większe zdziwienie, a zarazem stał się większym niż dotychczas pośmiewiskiem. Pragną urzeczywistnić swe pragnienia, czyli być błędnym rycerzem, tak jak bohaterowie z książek, które przeczytał. Nie było dobre to jednak dla jego reputacji, wręcz przeciwnie ? uszkodził ją jeszcze bardziej.
Reasumując wszystko uważam, że Don Kichot, a tak naprawdę Alonso Quijano, był rycerzem za wszelką cenę. Miał za nic niepowodzenia, śmiechy mieszkańców jego wioski. Chciał zrealizować swe marzenia i pragnienia. Nie zważał na racjonalne prośby swego giermka by nie walczył z domniemanymi ?potworami? i czarnoksiężnikami uprowadzającymi księżniczkę.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta