profil

Zgubne skutki picia alkoholu

poleca 84% 968 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Zgubne skutki picia alkoholu.

Doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach alkohol stał się czymś w rodzaju ?napoju bez którego nie ma żadnej imprezy czy spotkania?. Piwo ? ulubiony trunek młodzieży. Nastolatkowie traktują ten napój w podobny sposób jak sok czy herbatę. Wychodząc z przyjaciółmi ?idziemy na piwo?, a nie na spotkanie. Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą spożywanie alkoholu. Nie twierdze, że jest on zabroniony, ponieważ ?wszystko jest dla ludzi?, ale nadużywanie to znaczna przesada.
Głównymi skutkami spożywania alkoholu są:

-Niszczenie komórek nerwowych
- Zanik pamięci
- Otępienie
- Udar mózgu
- Uszkodzenie mięśnia sercowego
- Nadciśnienie krwi
- Zawał serca
- Uszkodzenie wątroby (marskość)
- Owrzodzenie żołądka
- Owrzodzenie dwunastnicy

Nałóg ? największy wróg człowieka. Prowadzi do niszczenia zdrowia, oddalania się od bliskich, a także rujnowania ich życia, w końcu do śmierci, najczęściej w samotności?

Zbierając materiały do pracy, przeprowadziłam wywiad z kilkoma osobami:

Olka(16 lat): Myślę, że alkohol jest zły. A ksiądz opowiadał mi ostatnio, że zło pochodzi od szatana. A ja nie lubię szatana. Ale to zależy czy pytasz o metylowy czy etylowy? Mój dziadziuś pije alkohol i babcia nie lubi za to dziadziusia. Mówi, że alkohol rozp**** mu wszystkie szare komórki. Kocham moją babcie.

Aleksandra(16 lat): Myślę, że alkohol szkodzi naszemu zdrowiu.. ALE! Mieszkanka Zagnaśka, która ma 113 lat codziennie pije określoną dawkę czystego spirytusu na śniadanie!! I co my ? młodzież mamy o tym wszystkim myśleć??

Anna(16 lat): Alkohol to zgubny nałóg, ale to co złe inspiruje i pociąga.

Krystian (16 lat): jest to bardzo dobry sposób spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi.

Jak widać zdania są podzielone. Podsumowując, pragnę zaapelować o picie alkoholu w umiarkowanych ilościach i odpowiednim wieku.

Podoba się? Tak Nie
Typ pracy