profil

"Życie nie tylko po to jest by brać"

poleca 85% 239 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jesteśmy jeszcze dziećmi, no? nastolatkami. Nie jest nam łatwo. Ciągle od nas ktoś czegoś chce. Ciągle nam mówią., że trzeba się uczyć, słuchać starszych i być koleżeńskim. Każą się nam uczyć, to się ?uczymy? (bywa tak, że tylko formalnie przebywamy w szkole). Z tą nauką więc jest różnie. No bo jak tu się uczyć, jeśli w tym samym czasie chce się słuchać muzyki, grać na komputerze, spotykać się z innymi? A tu nauczyciel ?pędzi? z materiałem, nie ma czasu ani chęci, aby dokładnie tłumaczyć, wyjaśnić trudny problem. Powstają zaległości i ? leci.
Mówię nam : ?Trzeba słuchać starszych?. To znaczy kogo? Tych, co myślą jedno, a mówią drugie, co kręcą, mącą, oszukują, prawie codziennie piją, co sami nikogo nie szanują, tylko może tych, co mają dużo pieniędzy, nieważnie skąd. Na palcach jednej ręki można policzyć takich starszych, którzy zasługują na szacunek.
Mówią nam też, że trzeba być koleżeńskim. Chętnie!
Ale jak rozpoznać, kto będzie dobrym kolegą, kto Cię nie wykpi, nie poniży? Nie chcesz przystać do grupy, ale tam są silni, bezwzględni, wszyscy się ich boją. Dziewczęta ich podziwiają. Chwalą wszystko, co te osiłki robią, często im pomagają. Trudno się dziwić, że chamstwo kwitnie na ulicy, w autobusie pełno arogancji i agresji. Kto jest temu winien? A przecież chcemy mieć, ile się tylko da, chcemy być mądrzy, silni, szanowani przez kolegów, przez nauczycieli, na ulicy też, Czy możemy coś z tym zrobić?
Jeśli widzimy kogoś, kto nie ma z kim pogadać albo dostrzegamy, że kogoś gnębi coś to powinniśmy dać z siebie wszystko żeby mu pomóc, bo każdy człowiek ma dobre i złe dni. Każdy pewnie nie raz miał problemy, na nic nie miał ochoty, chciał wszystko zniszczyć. Dlatego trzeba sobie pomagać w każdej chwili.
? Na miły Bóg, Życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać, I aby żyć siebie samego trzeba dać!!!?


OPINIA NAUCZYCIELA:
Piękny styl. Ale przede wszystkim do głębi
Poruszająca treść? Jest w tych słowach ogromnie
dużo goryczy i? niestety? prawdy.
Dlatego tym bardziej Ci życzę wytrwałości w
Poszukiwaniu autorytetów i wiary w to,
że je odnajdziesz.

Ocena: CELUJĄCY(6)

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty