profil

Hobbit, czyli tam i z powrotem - materiał do charakterystyki Bilba Bagginsa

poleca 76% 2281 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Bilbo Baggins jest Hobbitem i głównym bohaterem powieści J.R.R Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lub "Hobbit, albo tam i z powrotem. Przyp. tłumaczeniu "Hobbit or there and back again" - oryginalny tytuł).

Matką Bilba była Belladona Tuk, jedna z trzech córek Starego Tuka. Została żoną Bungo Bagginsa. Mieli oni jedynego syna Bilba. Mieszkali za wodą.

Bilbo odziedziczył po matce ziarenko dziwactwa, chęć przeżycia przygody i zdolności nadprzyrodzone. Natomiast po ojcu spokój ducha, wygląd, solidność i często zachowywał się jak ojciec.

Jaki był Bilbo Baggins?

- Wygląd zewnętrzny:
Był mniejszy od krasnoludów, ale większy od liliputów. Ubierał się na żółto i zielono, nie nosił obuwia, bo jego stopy mają naturalne podeszwy. Miał kędzierzawą czuprynę, długie i zręczne palce. Miał także poczciwie wyglądającą twarz i ciało pokryte włosami. Gruby, nie nosi brody, ma ok. 50 lat.

- Osobowość:
Uprzejmy, chętnie przyjmuje gości, przyjazny dla innych, tajemniczy.

- Zachowanie:
Pedantyczny, wygodny, spokojny, ma dobra maniery, waleczny odważny, odpowiedzialny, a zarazem beztroski. Lubi spokojne życie i puszczanie dymków z fajki.

- Upodobania i zainteresowania:
Kolekcjonował mapy, lubił palić fajkę, gości i jeść. Pisał pamiętnik. Lubił porządek, harmonię i podróże. Nie lubił niespodzianek i niezapowiedzianych gości.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (10) Brak komentarzy
21.5.2011 (12:14)

jest ok choć troche o co innego mi chodziło....

23.11.2010 (16:33)

Gdzie jest opis postaci z krasnalów?

7.6.2010 (14:58)

dobre ;)

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta