profil

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" charakterystyka Bilbo Bagginsa.

poleca 72% 1198 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Chciałbym opisać postać Bilbo Bagginsa, bardzo poczciwego hobbita. W momencie, gdy go poznajemy ma on ponad 50 lat.

Bilbo ubierał się przeważnie jak każdy hobbit, najczęściej w kolory żółte i zielone. Miał stopy z przyrodzenia opatrzone twardą podeszwą oraz porośnięte ciemnym, bujnym włosem. Włosy miał kędzierzawe. Posiadał też długie, zręczne, smagłe palce.

Bilbo był odważny, a nadto waleczny. Walcząc ze swoimi przeciwnikami dzielnie stawiał im czoła, nie uciekając w popłochu. Mieszkał w Bag End w Hobbitonie koło Pagórka. Jego rodzicami byli Belledonna Tuk i Bungo Baggins. Hobbit nie był na początku skory do przygód oraz żadnych wędrówek tu zacytuje "My tu jesteśmy naród prosty i spokojny, nie potrzeba nam przygód. Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można spóźnił się na obiad. (...)" Uczestnicząc w różnych przygodach Bilbo stał się bardziej samodzielny oraz bystrzejszy. Na początku natomiast był beztroski oraz spokojny, można było by go wtedy nazwał cieszącym się życiem hobbitem. Natomiast wszystkie przygody prowadzące do bitwy pięciu armii pokazały, że nasz mały hobbit zamienił się w bardzo przydatnego kompana. W czasie przygody z Gollumem znalazł magiczny pierścień, dający niewidzialność, który pomógł mu w wielu sytuacjach. Bilbo dzięki tym przygodom zyskał wielu przyjaciół, Pierścień oraz niezapomniane chwile. W chwili, gdy Bilbo wrócił do Hobbitonu okazało się, że uznano go tam za zmarłego i chciano sprzedał jego norkę na aukcji. Wszyscy w Hobbitonie uznali go za dziwaka, a za sprzedane �y�ki i nie tylko musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Moim zdaniem był postacią bardzo ciekawą, przez całą podróż widać przemianę Bilbo ze spokojnego i nie lubiącego przygód hobbita w dobrego wojownika oraz pomocnego kompana. Uważam też, że zachowanie hobbita jest godne naśladowania oraz , że strata reputacji w rodzinnym Hobbitonie nie równa się z tym co Bilbo prze�y� przez te wszystkie przygody

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta