profil

"Wędrówką jedną życie jest człowieka"

poleca 84% 382 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Całe życie człowieka to wędrówka w nieznane. Codziennie zmierzamy się z przygodą, która nie zawsze jest ciekawa. Człowiek cieszy się z rzeczy, które są mu miłe, a ubolewa nad tymi złymi. Każdy ma jakiś cel swojej wędrówki. Niektórzy chcą całe swoje życie poświęcić nauce, niektórzy rodzinie, a jeszcze inni harcerstwu.

Ja jestem przykładem człowieka, który przez całe swoje życie chce wędrować i rozprzestrzeniać idee skautingu. Życie takiego człowieka opiera się głównie na słowach przyrzeczenia harcerskiego: Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce (...), które składa się tylko raz w życiu, ale na zawsze. Całe swoje życie harcerz jest zobowiązany przestrzegać Prawo Haracerskie. Jest to jak niczym jedna wędrówka, która wiąże się z dobrowolnym wyborem, lepszego od zła.

Na świecie żyję już ponad 15 lat, z czego 9 lat należę do Związku Harcerstwa Polskiego. To wielka wędrówka przez życie z czynieniem dobra na świecie, by (...) nieść chętna pomoc bliźnim i być posłuszną Prawu Harcerskiemu. Jest to dla mnie życiowe wyzwanie, by pomagać ludziom. Lubię to robić i iść przez życie z czystym sercem i szczerym uśmiechem na twarzy. Sprawia mi to ogromną radość, kiedy widzę uśmiechniętego i zadowolonego człowieka. Moi rodzice są ze mnie dumni, ponieważ kształcę się na tyle ile mogę, a przede wszystkim uczę innych jak być zawsze pogodnym, oszczędnym i ofiarnym. Do końca swojego życia, będzie to dla mnie wielka wędrówka z myślą o innych ludziach.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
27.11.2007 (17:13)

Ujdzie ... ;P

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta