profil

"Wędrówką jedną życie jest człowieka"

drukuj
poleca 85% 313 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Całe życie człowieka to wędrówka w nieznane. Codziennie zmierzamy sie z przygodą, która nie zawsze jest ciekawa. Człowiek cieszy się z rzeczy, które są mu miłe, a ubolewa nad tymi złymi. Każdy ma jakiś cel swojej wędrówki. Niektórzy chcą całe swoje zycie poświęcić naucem niektórzy rodzinie, a jescze inni harcerstwu.
Ja jestem przykładem człowieka, który przez całe swoje życie chce wędrować i rozprzestszeniac idee skautingu. Życie takiego człowieka opiera się głównie na słowach przyżeczenia harcerskiego: Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce (...), które składa się tylko raz w życiu, ale na zawsze. Całe swoje życie harcerz jest zobowiązany przestszegać Prawo Haracerskie. Jest to jak niczym jedna wędrówka, która wiąże się z dobrowolnym wyborem, lepszego od zła.
Na świecie żyję już ponad 15 lat, z czego 9 lat należę do Związku Harcerstwa Polskiego. To wielka wędrówka przez życie z czynieniem dobra na świecie, by (...) nieść chętna pomoc bliźnim i być posłuszną Prawu Harcerskiemu. Jest to dla mnie zyciowe wyzwanie, by pomagać ludziom. Lubię to robić i iśc przez życie z czystym sercem i szczerym usmiechem na twarzy. Sprawia mi to ogromną radość, kiedy widzę uśmiechniętego i zadowolonego człowieka. Moi rodzice są ze mnie dumni, ponieważ krztałcę się na tyle ile mogę, a przedewszystkim uczę innych jak być zawsze pogodnym, oszczędnym i ofiarnym. Do końca swojego życia, będzie to dla mnie wielka wędrówka z myślą o innych ludziach.

ps:)


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
21.2.2011 (16:00)

kitowe :> dużo błędów

27.11.2007 (17:13)

Ujdzie ... ;P

Formy wypowiedzi