profil

Jaką wersję świata i człowieka mógłbyś zaproponować

poleca 85% 171 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Moja wersja dotycząca świata i człowieka to taka, która nie odbiega bardzo od teraźniejszości. Jednak trzeba zmienić wiele rzeczy by świat i człowiek był lepszy. Żeby nie było nienawiści i zazdrości na świecie. Żeby nie było wojen i konfliktów. Dzisiejszy świat jest zaśmiecony tymi złymi uczuciami, a brak jest tych dobrych, jak przyjaźń.
Zacznę od sprawy wojen między państwami. Według mnie takie wojny nie sprzyjają mieszkańcom, ponieważ nieraz niszczą ich życiowy dobytek, a nie dają żadnych korzyści.
Kolejny argument to taki, żeby segregować śmieci i używać w gospodarstwie domowym i w przemyśle jak najmniej tworzyw sztucznych.
Po trzecie należy otoczyć opieką środowisko naturalne człowieka, tworzyć rezerwaty przyrody i zwiększać obszary lasów. W tym celu należy wprowadzić inne rodzaje komunikacji, których używanie nie zatruwałoby środowiska.
Po czwarte ludzie powinni rozwijać się umysłowo, zwiększać swoją wiedzę, gdyż wiedza sprzyja rozwojowi cywilizacji.
Moim ostatnim argumentem jest to że ludzie powinni być szczęśliwi i swoje życie przeżyć w zdrowiu, dostatku i radości.
W ciągu całego swojego życia ludzie powinni kierować się rozumem i robić wszystko co on im nakazuje. Dzięki temu świat byłby taki jaki wyszczególniłem w mojej wizji świata. Chociaż świadom jestem że wiele na świecie nie da się zmienić, to jednak z całą pewnością mogę stwierdzić że to zło świata zauważam, ale nie jestem w stanie go zmienić. Mam nadzieję, że moimi argumentami wykazałem, że obecny swat jest inny niż powinien być i wiele musi być zmienione, a dokona tego mądrość ludzka w którą ufam.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi