profil

Opis wiersza Jana Kochanowskiego

poleca 84% 1114 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Przeczytałem wiersz J. Kochanowskiego.Bardzo mnie zainteresował lecz było w nim wiele trudnych słów. Postanowiłem przeczytac dokładniej i stwierdziłem z przekonaniem ze jest w pełni aktualny w dzisiejszych czasach. Na pewno warto byłoby przeczytac go współczesnym polityką.Przecież niezależnie od czasó w jakim sprawują władze politycy powinni kierowac sie takimi zasadami jak:
sprawiedliwosc, sumiennosc, uczciwosc. Jlez razy dzisiaj slyszymy o korupcji, ludziach pokrzywdzonych przez ludziach pokrzywdzonych przez prawo. Myslę ze polityk dawny jak i współczesny musi karac zło a przestrzegac dobra i słusznosci. Poeta nawiązuje do w piesni do Sądu Ostatecznego. Uwaza ze na sadzie ostatecznym wszyscy jestesmy równi. Nie jest wazne pochodzenie człowieka, czy tez jego bogate szaty. Moze gdyby autor pisał dzisiej ten wiersz napisałby ze niewazny jest stan konta w banku ,czy drogi samochód. Jednak niezaleznie w jaki sposób rozmyslimy słowa J. KOchanowskiego wyrazają one tą samą mysl , mianowicie ze Bóg osądzi wszystkich jednakowo .
Chciałbym , aby kazdy współczesny polityk przeczytał ten wiersz. Chociarz mineło wiele lat od twórczosci Kochanowskiego , to odpowiedzialnosc ludzi sprawujących władze nie moze byc inna.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta