profil

Historia i tradycja w życiu człowieka

poleca 85% 1051 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
Kamienie na szaniec

Jakie znaczenie ma tradycja dla człowieka? Jaką wartość ma dla nas historia? Każdy ma inne poglądy na owe tematy. Dla jednych ludzi tradycja jest czymś ważnym i pielęgnowanym, a dla innych nie ma konkretnego znaczenia.
Moim zdaniem tradycja i historia jest czymś ważnym dla całego społeczeństwa, lecz niezawsze docenianym. Każda narodowość ma swoje obyczaje, które odróżniają ją w ten sposób od innych narodów.
My Polacy mamy dużo tradycji związnych z obchodami różnorakich świąt oraz przyżądzaniem potraw. Wiele tradycyjnych posiłków wystepuje tylko w naszym kraju i przejeżdżający do nas turyści zachwalają je. W czasie świąt takich jak Boże Narodzenie czy Wielkoanoc łączymy się w gronie najbliższych. Praktykowanie takich obrzędów przyczynia się do zbliżenia i przebywania w rodzinnym gronie.
Niestety coraz częściej zanikają niektóre tradycje, ponieważ ludzie dążąc w dzisiejszym świecie do jak najlepszego bytu materialnego zapominają o wartościach duchowych. Najbardzej zapomnianym przez Polaków obyczajem jest fakt wieszania falg w czasie obchodów świąt majowych. Jeszcze pare lat temu wstydem było nie mieć wtedy wywieszonej flagi, a teraz tylko gdzieniegdzie widzimy symbole narodowe.
Niezwykłe znaczenie dla człowieka ma historia. Dzięki niej możemy dowiedzieć się o przeszłości świata. Dowiadujemy się o ciężkich chwilach jakie spotykały naszą ojczyznę. Możemy poznać ludzi, którzy mągą stać się dla nas autorytetami ikazując swoją postawę dzięki, której nasze teraźniejsze życie wygląda tak, a nie inaczej.
Argumentem na to, iż tradycja i historia jest ważna są dzieła literackie i nietylko. Najwięksi artyści poświęcają tejże tematyce swe utwory. Wielkim Polakiem, który w swoim przepięknym dziele pt. ,,Pan Tadeusz\" połączył owe cechy był Adam Mickiewicz. Aleksander Kamiński w ,,Kamienie na szaniec\" ukazuje w bardzo dobry sposób to co robili młodzi ludzie w naszym wieku aby ratować ojczyznę.
Tak więc historia i tradycja odgrywa bardzo duże znaczenie dla ludzi. Mają one wielką i niezniszczalną wartość. Historia i tradycja będzie budowana i zmieniana przeznastępne pokolenia. Dużo również zależy od tego jaki my stosunek będziemy mieli do tych tematów.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta