profil

Którą wartość w życiu cenisz najbardziej.

poleca 83% 1669 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze


Którą wartość cenisz w życiu najbardziej?

Myślę, że przyjaźń jest wartością ponad czasową. Dużo się o niej mówi, dużo się o niej słyszy. Często również czytamy o wieloletnich przyjaźniach, które potrafiły przetrwać każdą burzę. Każdy z nas kiedyś miał, ma lub chce mieć przyjaciela. Podobno przyjaźń to ważna wartość moralna w życiu człowieka. Najpierw trzeba się o nią starać, często popełniając wiele błędów zanim trafimy na te odpowiednią osobę, jeżeli takiego kogoś już znajdziemy to musimy tą przyjaźń pielęgnować, aby przyjaciel się na nas nie zawiódł.
Przede wszystkim przyjaciel to osoba, na której zawsze możemy polegać. Jeżeli mamy jakieś kłopoty to powinniśmy być pewni, że możemy o nich porozmawiać z bliską osobą, zwierzyć się. Taka osoba to przyjaciel! Pomoże wtedy, kiedy tego potrzebujemy, nie musi być to pomoc materialna, ale zwykła obecność bliskiej osoby, rozmowa. Człowiek, który nie ma przyjaciela jest moim zdaniem nieszczęśliwy, ponieważ każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby się pośmiać a jak trzeba wypłakać.
W następnym argumencie chciałabym powołać się na słowa pewnego przysłowia: „ Zjesz, z kim beczkę soli, nie poznasz do woli” – sądzę, że jest to bardzo trafne określenie znajdujące niejednokrotnie zastosowanie w życiu tzn. dopiero w trudnej sytuacji, w której się znajdziemy możemy przekonać się czy ktoś, kogo nazywamy przyjacielem jest nim naprawdę, jakie są jego prawdziwe wartości. W związku z tym nasuwa się pewna myśl, że przyjaźń nie jest do końca przyjaźnią dopóki nie wystawi się jej na próbę.
Kolejnym przykładem roli przyjaźni w życiu są losy bohaterów książki „ Ten Obcy”. Czwórka przyjaciół poznaje obcego chłopaka, z czasem znajomość przeradza się w przyjaźń. Po pewnym czasie ich więź zostaje wystawiona na próbę. Okazuje się, że przybysz jest czarnym charakterkiem. Tylko jedna osoba z paczki nie traci zaufania do nowo poznanego kolegi, ale w końcu udaje jej się przekonać resztę przyjaciół do Zenka. Dzięki zdobytemu zaufaniu i wiary w niego, chłopiec zmienił się na lepsze.
W podsumowaniu swej wypowiedzi, chciałabym raz jeszcze stwierdzić, że dobrze jest mieć przyjaciela, ponieważ jest ważnym elementem w życiu każdego z nas. Bez niego życie byłoby pozbawione wielu przyjemności, wzruszeń, a nawet puste, choć może trochę spokojniejsze- bez żadnych zobowiązań. Czy warto jednak poświęcać rzecz tak cenną dla życia w spokoju? Na to pytanie każdy z nas odpowiedzieć powinien sam.
„Nawet cień przyjaciela wystarczy, aby uczynić człowieka szczęśliwym. „

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata