profil

Szkoła filozoficzna, do której chciałabym wstąpić

poleca 89% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Najbardziej chciałabym zapisać się do szkoły sofistów, gdyż nauczyłabym się cennej sztuki przemawiania.
Umiejętność używania przekonujących argumentów jest przydatna, szczególnie dla tych, którzy w przyszłości chcieliby zostać prawnikami i na tym przykładzie najbardziej obrazowo można pokazać jak ważne są umiejętności przekonywania. Na Sali rozpraw spotykają się dwie strony, zazwyczaj o innych poglądach na tę samą sprawę i swoją argumentacją próbują osobę postronną, która w tych zdarzeniach nie brała udziału przekonać do swojej prawdy. Jest to Wysoki Sąd, który usiłuje dociec prawy obiektywnej. Siła przekonywania me tutaj kluczowe znaczenie, a sofiści nie mieliby z tym większych problemów.
Niewątpliwie umiejętnościami przekonywania musza wykazać się księża, którzy niestrudzenie, co tydzień głoszą homilie, lub kazania. Starają się sie zachęcić każdego z nas, abyśmy żyli wiarą. Nie mają oni łatwego zadania, gdyż zachowywanie ich pouczeń, na co dzień nie jest takie łatwe. W czasie przeciętnego dnia ludzie nie mają czasu, aby zastanawiać się nad tym, czy żyją według wskazówek Ewangelii, a kiedy przychodzą raz w tygodniu do kościoła, spotykają kogoś, kto im o tym cierpliwie przypomina. Więc kolejną cechą ucznia szkoły sofistów powinna być wytrwałość w głoszeniu swojej nauki.
Dzisiaj, gdy wszystko podlega dyskusji, uczeń szkoły sofistów musiałby być nie tylko elokwentny, ale także konsekwentny i musiałby trwale obstawać przy swojej prawdzie, aby inni nie zdołali go przekonać go do swoich zapatrywań. Lecz zapewne ciekawie wyglądałaby rozmowa dwóch sofistów o odmiennych podglądach, którzy próbowaliby, jeden drugiego przekonać do swoich przeświadczeń.
Te wszystkie argumenty składają się na moją decyzję, że chciałabym zapisać się do szkoły sofistów.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury