profil

Przemówienie Ramzesa XIII

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Drodzy mieszkańcy Egiptu!

Znaleźliśmy się tutaj, gdyż chciałem obwieścić Wam nowinę. Oto właśnie zostałem nowym władcą Egiptu. Po śmierci mego ojca Ramzesa XIII, to ja objąłem po nim tron i prawo do rządzenia Naszym krajem. Już wcześniej przygotowywałem się do tego. Zdobywałem wykształcenie i obmyślałem wiele reform.
Ludu! Dobrze wiecie, jak bardzo chce doprowadzić do wojny z Asyrią. Nasze państwo jest potęgą, która bez większego problemu rozgromi Asyryjczyków! Dzięki dobrej organizacji i przemyślanej taktyce jesteśmy w stanie wygrać! Pozwoli nam to uzupełnić skarbiec, który ostatnio pustoszeje.
Moim kolejnym planem jest ograniczenie wydatków na świątynie, co nie oznacza, że przestałem wierzyć, czy odwróciłem się od bogów. Pieniądze przekazywane na świątynie nie przynoszą żadnych korzyści. Jestem przekonany, że bogowie będą bardziej zadowoleni z oddanego Im ludu, aniżeli bogactw materialnych.
Drodzy Egipcjanie! Podróżując po kraju często widziałem zapracowanych i przymierających głodem chłopów. Postanowiłem to zmienić. Pierwszym krokiem, było skrócenie przeze mnie dnia pracy, a jeden ustanowić wolnym. Bo czy państwo jest szczęśliwe, kiedy panuje głód?! Egipt potrzebuje ludzi mocnych i silnych, bo tylko tacy obywatele tworzą państwo na solidnym fundamencie. Widząc Waszą biedę, pragnę zmniejszyć także podatki.
Mam nadzieje, że przedstawione przeze mnie reformy wprowadzę w życie, jednak potrzebne jest mi do tego Wasze poparcie. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam!!!

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta