profil

Petycja w sprawie wybudowania w naszej szkole pływalni

poleca 84% 797 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Radom, 18.11.2006


Pan Zdzisław Marcinkiewicz
Prezydent Miasta Radomia
My, niżej podpisani sygnatariusze niniejszej petycji zwracamy się z uprzejmą prośbą o wybudowanie pływalni w Publicznym Gimnazjum nr. 12 im. Mikołaja Reja w Radomiu przy ulicy Kruczej 2/10.

Wybudowanie basenu w naszym gimnazjum byłoby bardzo dobrą inwestycją.
W ponad dwustutysięcznym mieście są tyko dwa tego typu obiekty – trudno się tam dostać, gdyż do wieczora korzysta z nich młodzież – uczniowie szkół, przy których funkcjonują baseny.
Zamłynie jest dzielnicą bardzo zaniedbaną. Nie ma żadnych obiektów sportowych ani innych miejsc, w których młodzież mogłaby spędzać czas, rozwijając swoje zainteresowania. Budowa pływalni w znaczący sposób zmniejszyłaby tę sytuację. Obiekt mógłby stać się doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku dla wszystkich Radomian lubiących aktywny wypoczynek i kochających sport.
Kolejnym argumentem uzasadniającym potrzebę wybudowania basenu jest fakt, iż znaczny odsetek uczniów naszej szkoły cierpi na schorzenia kręgosłupa i wady postawy. Pływanie jest jedną z najskuteczniejszych metod korygowania tych wad.
Mając 4 godziny wychowania fizycznego w tygodniu moglibyśmy przynajmniej 2 z nich spędzać w basenie, zamiast tłoczyć się na sali gimnastycznej, gdzie na jednej lekcji ćwiczą naraz 3-5 klasy.
Budowę pływalni przy naszej szkole uzasadnia fakt to, że posiada ona rozległy, w większości niezagospodarowany teren.
W pobliżu naszego gimnazjum znajdują się 2 szkoły podstawowe – na ulicy Przytyckiej i ul. Ceglanej. Dzieci z tych placówek mogłyby od najmłodszych lat uczyć się pływa, co zapobiegłoby wielu schorzeniom. Także i mieszkańcy naszego osiedla mogliby rozwinąć swoją sprawność fizyczną.
Panie Prezydencie, być może wśród nas znajdują się przyszli medaliści, którzy wzorem Otylii Jędrzejczak, sięgną po najwyższe laury?
Prosimy o rozważenie naszej propozycji.Uczniowie Gimnazjum nr. 12 im. Mikołaja Reja w Radomiu.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta