profil

Petycja o zakazanie palenia papierosów na przystankach

poleca 83% 734 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jadzia Malinowska Wałbrzych, dn. 03.06.2006 r.
Ul. Wiśniowa 4/5
15-190 Wałbrzych*


Prezydenta Miasta Wałbrzych
Ul. Błędna 13
15-190 Wałbrzych


W imieniu wszystkich mieszkańców budynku przy ulicy Wiśniowej 4, nie nadużywających używki, jaką niewątpliwie są papierosy, zwracam się do pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o zakazanie palenia papierosów na przystankach komunikacji miejskiej (tj. autobusowych tudzież tramwajowych).
Prośbę swą motywuję tym, iż dym z tychże papierosów niekorzystnie wpływa na zdrowie przechodnich, jak i osób czekających na przystanku. Najbardziej cierpią jednak dzieci, które czekając na autobus szkolny zmuszone są do wdychania owego dymu papierosowego, co złowróżbnie wpływa nie tylko na stan ich zdrowia, ale i na kontakty z rówieśnikami i personelem szkolnym (stanie w oparach dymnych = nieprzyjemny zapach = przesiąknięte dymem ubrania).
Ponadto palacze nie korzystając z tamtejszej (czyt. przystankowej) popielniczki służącej do gaszenia tak zwanych petów, rzucają niedopałki na ziemię, co zaśmieca takie piękne miasto, jakim z całą pewnością jest Chorzów. Dodam jeszcze, że jedne z przystanków znajduje się tuż przy naszym budynku, co powoduje, że wiosną i latem wcześniej wspominany dym papierosowy dostaje się przez otwarte okna wprost do naszych mieszkań.
Tak więc uważamy, że zakazanie palenia papierosów na przystankach komunikacji miejskiej, korzystne będzie dla nas wszystkich (włącznie
z nałogowcami).
Proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Pozdpisy Mieszkańców bloku:
__________________________

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta