profil

Poczucie humoru w życiu człowieka.

poleca 84% 620 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Optymistą nazywamy człowieka, który potrafi dostrzegać dobre strony życia bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajduje. Tacy ludzie spoglądają z otuchą w swoją przyszłość, zawsze uśmiechnięci - są lepiej postrzegani w towarzystwie. Natomiast pesymista to osoba, która to nie potrafi lub nie chce dostrzec dobrych stron życia, z dystansem podchodzi do innych. Właśnie dlatego postrzegamy go inaczej niż optymistę.
W życiu człowieka bardzo ważną rolę pełni poczucie humoru. Humor odpowiada za nasz stan usposobienia, pogodny nastrój czy też wesołość. Współczesna medycyna potwierdziła wiele przypadków gdy ludzie nawet poważnie chorzy dochodzili do zdrowia właśnie wtedy, kiedy nie poddawali się negatywnym myślom, ale z optymizmem myśleli o swojej przyszłości. Poza tym ci, którzy do życia podchodzą z uśmiechem, są lubiani przez innych. Dzięki poczuciu humoru jesteśmy chętni do działania. Ta cecha potrafi nas również wybawić z niejednej opresji. W swojej pracy chcę udowodnić, że poczucie humoru i wesołe podejście do życia pełni w życiu bardzo ważną rolę.
Jako pierwszy przykład chciałbym przedstawić postać Jana Pawła II. Ten człowiek zasługuje, by pozostać w naszej pamięci na zawsze. Mimo, iż był już starszy, schorowany to i tak cały czas do życia podchodził z humorem. Zawsze na jego twarzy można było zobaczyć promienny uśmiech, dzięki któremu zjednał wokół siebie masę ludzi. Szczególnie lubiany był wśród młodzieży, do której zawsze był przyjaźnie nastawiony. Jan Paweł II był uśmiechnięty w każdej sytuacji. Do życia podchodził optymistycznie, we wszystkim widział dobre strony. „Nasz Papież” nigdy nie potępiał ludzi, nikogo z góry nie przekreślał, starał się znaleźć w każdym choć odrobinę dobra. Dzięki swojemu poczuciu humoru Jan Paweł II był młody duchem, nawet w momentach, gdy ciało odmawiało mu posłuszeństwa. Ta cecha sprawiła, że darzymy go ogromnym szacunkiem.
Jako następny przykład przedstawię film w reżyserii Martina Bresta pt. „Gliniarz z Beverly Hills”. Axel Foley, w którego rolę wcielił się Eddie Murphy, jest policjantem, który walczy ze złem tego świata. Ma specyficzny sposób bycia, do wszystkiego podchodzi z dystansem. Dzięki swojemu poczuciu humoru wychodzi z wielu opresji, nie raz ratuje życie innym. Sposób w jaki podchodził do życia ten mężczyzna jest godny podziwu. Z twarzy Eddie’ego nigdy nie znikał uśmiech, potrafił nawet z najgorszej sytuacji zrobić bardzo śmieszną scenkę, której bohaterami stawali się jego oprawcy. Nie do końca odpowiada mi styl bycia bohatera tego filmu. Uważam jednak, że humor może nam w życiu bardzo pomóc. Dzięki niemu łatwiej znosimy kłopoty, szybciej radzimy sobie z problemami.
Ostatnim przykładem będzie postać Zagłoby, bohatera książki „Ogniem i mieczem”.
Gdy mężczyzna na samym początku książki pojawia się w karczmie w Czehrynie od razu możemy stwierdzić, iż on jest postacią pozytywną, pełną poczucia humoru. Zagłoba prezentuje największe wady polskiej szlachty: skłonność do trunków, tchórzostwo i lenistwo. Mimo tych wad jest postacią sympatyczną, dobroduszną, która potrafi w życiu dostrzec jego dobre strony. Te cechy wiele razy ratują go z opresji. Ma wiele pomysłów i forteli, które wykorzystuje do tego, bu przechytrzyć wroga. Jest bardzo lubiany przez swoich kompanów i znany w szerszych kręgach szlachty. To niezwykle sympatyczna postać, która uczy, że poczucie humoru może niezwykle ubarwić nasze życie.
Myślę, że podane przeze mnie przykłady potwierdziły tezę, że do życia musimy podchodzić z uśmiechem. Nasze poczucie humoru może nam pomóc w poznawaniu nowych przyjaciół, w tworzeniu pozytywnego obrazu samych siebie w oczach innych osób. Nie możemy być wiecznymi „smutasami”, widzącymi świat jedynie w szarych barwach. Powinniśmy nauczyć się cieszyć życiem, które trwa bardzo krótko. Przedstawieni przeze mnie bohaterowie zawsze na twarzach mieli uśmiech, dzięki temu zjednoczyli sobie mnóstwo przyjaciół i uniknęli wielu kłopotów. Ich optymizm udzielał się innym i sprawiał, że życie nie wydawało się nudne, szare ani przerażające, a każdy problem dawał się szybko rozwiązać. Spróbujcie spostrzegać w życiu jego piękno, a nie same złe strony.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty

Gramatyka i formy wypowiedzi