profil

Spadek współczesności dla kolejnych pokoleń

poleca 85% 482 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W poniższej pracy postaram się wymienić niektóre z wartości, jakie nasza współczesność pozostawi po sobie kolejnym pokoleniom. Moje zadanie nie jest łatwe, jednak spróbuję sobie z nim poradzić.

Na pewno nasze prawnuki będą korzystać z komputerów, których wynalazcami są osoby żyjące w naszych czasach. Będą jeździć samochodami, które wymyślili współcześni mechanicy. Pomogą im dzisiejsze osiągnięcia medycyny, szczególnie w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Ale to wszystko jest nieistotne w porównaniu z uczuciami i wartościami wewnętrznymi, jakie odziedziczą po nas w spadku nasi następcy.

Miłość- jest to słowo proste w brzmieniu, lecz w istocie trochę bardziej skomplikowane. Kochać uczymy się przez lata, ale to uczucie poświęcamy jednej osobie. Miłość nie jest wynalazkiem XXI wieku. Nie jest odkryciem dzisiejszych naukowców. Nie jest wytworem maszyny, lecz czymś wszechobecnym i istniejącym od zawsze. Kochali starożytni Egipcjanie, ludzie pierwotni i my. W naszej cywilizacji miłość jest zaniedbywana, jednak poprzez nauki naszych przodków wiemy, w jaki sposób ją pielęgnować i przekazywać dalej. Dzięki miłości i przyjaźni ludzie mają w sobie choć ziarnko rozumu. Te uczucia potrafią pohamować ich przed najgorszymi zbrodniami. Kiedy tak ludzkie odruchy jak kochanie zanikną, świat stanie się bezwzględny i bezwartościowy. Bo czymże są ludzie bez miłości???

Są miejsca, w których pewne grupy ludzi tworzą tak zwane: kapsuły czasu. W tych kapsułach znajdują się rzeczy codziennego użytku tj. takie, które za dwieście lat będą mogły pomóc ludziom w przypomnieniu sobie 2000 roku. Osoby, które odnajdą ten zbiór rzeczy, zapewne znajdą to, czego już dawno się nie używa. Twórcy „skrzynek przyszłości” zamieszczają tam najświeższe wiadomości, aby przyszłe pokolenia mogły lepiej poznać historie teraźniejszej cywilizacji.

Również dzisiejsza nauka pozostawi po sobie ślad na taśmie historii. Zostało odkrytych wiele teorii i praw fizycznych. Ciągle poznawane są nowe pierwiastki chemiczne i udoskonalany nasz ojczysty język. Coraz więcej przybywa nowo poznanych i zdobytych gór i wysp. Wiele gatunków zwierząt zawitało do atlasów.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy

Treść sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Więcej informacji