profil

Mityczne stworzenie świata

poleca 81% 761 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zapewne wiele osób zastanawiało się, jak to było ze stworzeniem świata? Tak też było i w moim przypadku. Tak naprawdę nie wiem. Nie wiem, co było na początku, od czego się zaczęło, dlaczego krokodyl to krokodyl, dlaczego słońce to słońce.

Mogę przyjąć historie narodzenia świata z mitologii egipskiej, czyli że z chaosu wyłonił się Bóg. On dał początek wszystkiemu, co było potem. Powietrze i wilgoć uosabiali Szow i Tfenet (ciekawe wyróżnienie).

A może nauka Mezopotamii? Mowa jest tu tylko o Bogu Apsu, który dał życie pozostałym bogom. Wspólnymi siłami stworzyli cały świat (jak dla mnie bezsensowne).

Jednak mitologia grecka dostarczyła mi bardziej przejrzysty i interesujący obraz stworzenia świata, ale czy przekonujący? Może dla miłośników greckiej kultury tak, którzy wierzą w to, że z niebytu narodziła się Gaja, czyli ziemia, Tartar- podziemia, Noc i wiele innych zjawisk. Jak dla mnie większość powstawania tego życia jest irracjonalna, nie do przyjęcia.

Za to wizja powstania świata według księdza Michała ma swoje wyjaśnienie. Nic nie rodzi się z niczego. Głosi, że „najpierw był Wielki Wybuch. Potem niektóre gwiazdy wybuchały i zanieczyszczały środowisko. Z zanieczyszczonych w ten sposób pyłów i gazów powstały planety”. W ten sposób na jednej z takich planet narodził się człowiek (bardzo filozoficzno-naukowe podejście jak na mój "ptasi móżdżek").

A co na to Biblia? Mówi ona, że Bóg w sześć dni stworzył świat począwszy od nieba i ziemi, a skończywszy na człowieku. Siódmego dnia zaś Bóg odpoczywał i dzięki, temu dziś możemy Mu być wdzięczni za niedziele - dzień wolny od pracy. Myślę, że wszyscy cieszą się z tego faktu. W końcu możemy odespać te nieprzespane, zaległe noce, które pod koniec tygodnia dają się już we znaki. Jestem katolikiem i dlatego przystanę na tej teorii stworzenia świata. Nie mogę sobie wyobrazić, aby było inaczej.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:
Sprawdzone hasła:
Komentarze (8) Brak komentarzy
7.9.2011 (12:58)

Krótko, zwięźle i na temat. Nie ważne jak Cię ocenią za wiarę już masz nagrodę w niebie:]

11.11.2009 (10:29)

nudy daje 1

3.10.2008 (13:00)

:) aha... ale trzeba przyznac..praca odwazna :)

Materiał zweryfikowany

Czas czytania: 1 minuta

Wypowiedzi pisemne