profil

Mityczne stworzenie świata.

drukuj
poleca 80% 704 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Mityczne stworzenie świata


Zapewne wiele osób zastanawiało się, jak to było ze stworzeniem świata? Tak też było i w moim przypadku. Tak naprawdę nie wiem. Nie wiem, co było na początku, od czego się zaczęło, dlaczego krokodyl to krokodyl, dlaczego słońce to słońce.
Mogę przyjąć historie narodzenia świata z mitologii egipskiej, czyli że z chaosu wyłonił się Bóg. On dał początek wszystkiemu, co było potem. Powietrze i wilgoć uosabiali Szow i Tfenet (ciekawe wyróżnienie).
A może nauka Mezopotamii? Mowa jest tu tylko o Bogu Apsu, który dał życie pozostałym bogom. Wspólnymi siłami stworzyli cały świat (jak dla mnie bezsensowne).
Jednak mitologia grecka dostarczyła mi bardziej przejrzysty i interesujący obraz stworzenia świata, ale czy przekonujący? Może dla miłośników greckiej kultury tak, którzy wierzą w to, że z niebytu narodziła się Gaja, czyli ziemia, Tartar- podziemia, Noc i wiele innych zjawisk. Jak dla mnie większość powstawania tego życia jest irracjonalna, nie do przyjęcia.
Za to wizja powstania świata według księdza Michała ma swoje wyjaśnienie. Nic nie rodzi się z niczego. Głosi, że „najpierw był Wielki Wybuch. Potem niektóre gwiazdy wybuchały i zanieczyszczały środowisko. Z zanieczyszczonych w ten sposób pyłów i gazów powstały planety”. W ten sposób na jednej z takich planet narodził się człowiek. ( bardzo filozoficzno-naukowe podejście, jak na mój „ ptasi móżdżek” ).
A co na to Biblia? Mówi ona, że Bóg w sześć dni stworzył świat począwszy od nieba i ziemi, a skończywszy na człowieku. Siódmego dnia zaś Bóg odpoczywał i dzięki, temu dziś możemy Mu być wdzięczni za niedziele- dzień wolny od pracy.( Myślę, że wszyscy cieszą się z tego faktu. W końcu możemy odespać te nieprzespane, zaległe noce, które pod koniec tygodnia dają się już we znak). Jestem osobą katolicką i dlatego przystanę na tej teorii stworzenia świata. Nie mogę sobie wyobrazić, aby było inaczej.


Polecasz? Tak Nie
Polecane teksty:
Komentarze (10) Brak komentarzy
7.9.2011 (12:58)

Krótko, zwięźle i na temat. Nie ważne jak Cię ocenią za wiarę już masz nagrodę w niebie:]

9.9.2010 (14:11)

zrąbane :/ daje 1

11.11.2009 (10:29)

i to ściągnięte

Teksty kultury