profil

Jakie prawa i obowiązki ma dziecko w Polsce

poleca 78% 1277 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Każde dziecko w Polsce jak i ja ma takie same prawa i obowiązki. Wileu ludzi ma prawa ale zapomina o swoich obowiązkach.
Ja jako dziecko, a właściwie młodzie, kożystam z wielu praw. Jednym z nich jest prawo ochrony życia, poniważ moje życie jest chronione i nikt nie powinien mi go odbierać. Mogę swobodnie wyrażać swoje poglądy. Nie każdy jednak to akcetpuje. Dla niektórych są ważne tylko ich racje i wyśmiewają się z poglądów innych. Mam prawo do wyboru własnej religii. Nie zawsze jest to jednak przestrzegane. Ile razy słyszy się jakieś podteksty do kogoś spowodu innego wyznania? Przecież on jest taki sam jaki inni. Taka osoba jest wyzywana i nieakceptowana przez rówieśników. Mam prawo również decydować o swoim życiu osobistym. Nikt nie może wtrącać się, ani decydować o moich sprawach prywatnych. Mam to szczęściem iż mogę uczyć się bezpłatnie w szkole publicznej.
Mówiąc o moich prawach nie zapomnijmy też o obowiązkach. Muszę przestrzegać prawo panujące e naszym kraju. Moim obowiązkiem jest obroba naszego kraju bez względu w jakiej sytuacji będzie się znajdował. Muszę ukończyć szkołę podstwaową i gimnazjum. Moim obowiązkiem jest szanowanie cudzej godności i mienia. Powinnam godnie zachowywać się w każdym miejscu. Muszę, a właściwie powinnam szanować osoby starsze.
Mam jeszcze wiele praw i obowiązków, które próbuje przestrzegać.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta