profil

"Czy można być samotnym wśród ludzi?"

poleca 83% 735 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Prawdopodobnie można być samotnym wśród ludzi.Bardzo chętnie rozwinę myśl w dalszej części swojej wypowiedzi.

Dzisiejsze społeczeństwo jest zupełnie inne od dawnego. Uważa się je za "nowoczesne". Dobrze jest, jeśli poświęca swój czas znajomym, rodzinie. Lecz stan się pogarsza gdy zamykają się w świecie internetu lub telewizji. Wracają z pray i nie dzwonią do bliskich, tylko włączają komputer i wpadają w wir sieci. Abstrachując od tego czy są to gry komputerowe, czy czaty lub fora dyskusyjne. To nie jest pozytywne, szczególnie gdy spędzają tam godziny. Natomiast dla mnie totalną głupotą jest przesiadywanie całymi dniami w kawiarenkach internetowych. Bo nie dość, że tracisz przyjaciół, to jeszcze musisz za to zapłacić.

Są jednak przypadki gdy człowiek nie akceptuje siebie, swojego wyglądu, a przeciez ma kontakt z ludźmi. Człowiek wstaje rano, patrzy w lustro i z każdym dniem coraz bardziej siebie nienawidzi. Kompleksy są potężną bronią i w skrajnych przypadkach mogą nawet zabić. Oczywiście chodzi mi tutaj o samobójstwo. Albo, co chyba jeszcze gorsze, społeczeństwo nie akceptuje tej osoby. Bo na przykład słucha innej muzyki, inaczej się ubiera lub pochodzi z innego kraju. Bardzo dużo osób jest dyskryminowanych, ale na szczęście ten problem w Polsce staje się coraz mniejszy.

Strasznie ciężko w życiu mają dzieci z domu dziecka. Mówi się: "one są skreślone na starcie". Myślę, że to prawda. Niewielu z nich uda się "wybić" i osiągnąć szczyt kariery zawodowej. Bardzo często są zdemoralizowane, nie mają warunków do nauki i pracy. Ale też brakuje im miłości, a opiekunowie nie maja jej w sobie aż tyle, żeby obdarzyć wszystkie dzieci. Życie jest dla nich bardzo ciężkie i nie zawsze sobie z nim radzą.

Z przedstawionych powyżej argumentów wynika, że można być samotnym wśród ludzi. Jest to bardzo przykre, ale, niestety, prwdziwe.
Tę pracę sprawdzała moja pani od polskiego i dostałam 5, więc mam nadzieje, że trośkę wam pomogę :)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta