profil

Bernardyn

poleca 85% 170 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Bernardyn

KRAJ POCHODZENIA

Niemcy

PRZYDATNOŚĆ

Dawniej wykorzystywany jako pies ratowniczy, obecnie głównie pies do towarzystwa.

WIELKOŚĆ

Wysokość w kłębie suk powinna wynosić co najmniej 65cm, natomiast minimalna wysokość psów 70cm. Waga zależy od wzrostu i budowy zwierzęcia, ale nie powinna przekraczać 60kg.

SZATA

Istnieją zarówno bernardyny krótkowłose, jak i długowłose. Umaszczenie rude z białym lub białe z rudym. Bernardyn musi mieć białe nogi, białą pierś i biały koniec ogona, a także strzałkę na głowie oraz białą łatę na karku. Ceniona jest ciemna maska i ciemne wargi.PIELĘGNACJA

Należy go szczotkować lub czesać codziennie w celu usunięcia luźnych włosów. Uszy utrzymywać w czystości i regularnie sprawdzać oczy.

CHARAKTER

Łagodnie usposobione, przyjacielskie i zrównoważone. Dobroduszne i przywiązujące się do człowieka. Bernardyny lubią dzieci, są lojalne wobec swojego przewodnika, ostrożne, nie przepadają za szczekaniem. W razie potrzeby będą bronić ciebie i twojego mienia.

Wychowanie

Trzeba nauczyć młode psy, by nie ciągnęły smyczy, ponieważ trudno będzie zrobić to później. Tak jak inne mastify, bernardyn podczas szkolenia potrzebuje znacznej dozy zrozumienia z twojej strony. Należy tez zwrócić uwagę, by w okresie wzrostu zbytnio się nie wysilały.

ZACHOWANIE W ŚRODOWISKU

Bernardyny są całkowicie oddane swojemu panu i jego rodzinie, doskonale zgadzają się z dziećmi. Psy i żywy inwentarz zazwyczaj nie stanowią dla nich problemu. Nieufne wobec obcych.

RUCH

Bernardynowi wystarcza przeciętna dawka ruchu. Wszystko, czego potrzebują, to trzykrotnych spacerów wokół bloku każdego dnia i regularne dłuższe spacery, podczas których będzie mógł pod nadzorem pobiegać swobodnie, spuszczony ze smyczy.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta