profil

Czy warto wracać do przeszłości ?

poleca 84% 2210 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Karol Wielki

Postaram się odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie. Uważam, że warto wracać do przeszłości gdyż możemy się wzorować , porównywać naszą rzeczywistość z jakąś epoką i nie brnąć do przodu pomijając naukę wynikającą z błędów z przeszłości, zobaczyć zmiany jakie odbyły się przez pewien okres czasu , dostrzec plusy i minusy współczesności.

Jako pierwszym argumentem posłużę się , iż w średniowieczu były postacie stanowiące pewne ideały których dzisiaj nie ma. Jednymi z wielu wzorców byli święci , władcy i rycerze dla których była najważniejsza duma i honor.
Przykładem takiego wzorcowego rycerza był Roland, w "Pieśni o Rolandzie" jeden z najodważniejszych rycerzy Karola Wielkiego. Czcił on Boga, walczył w imię wiary z Saracenami, a dla króla był gotów do najwyższych poświęceń.

W epoce pozytywizmu był przedstawiany tylko pozytywistyczny program ,a w naszych szarych czasach brak jakiegokolwiek pozytywizmu , ludzie o braku optymizmu uzbrojeni w większości w pesymizm nie widzą dobrych chwil , stają się zrzędliwi ,mściwi , przez to dochodzi do wojn i sprzeczek miedzy ludzkich. Oto drugi argument.

Większość w kraju to chrześcijaństwo .W średniowieczu mówiono o uczuciach związanych z bogiem. Nie było kościołów jako instytucji i suchych słów kościelnych. Wierni przez ciekawość przedstawioną w antyku i bibli , poznawali religię i Boga . Powracając do tych czasów można sporo się o religii dowiedzieć i poszerzyć wiedzę o dość ciekawsze i szersze opcje niż podczas kazań w kościele. Patrzymy jak katolicyzm z dnia na dzień upada dlatego ,iż wierni potrzebują więcej przekonania niż suche słowa kościelne . Gdybyśmy patrzyli w przeszłość wzorując się na religii w tej epoce to bylibyśmy bardziej mocniejsi w wiarę. Oto mój ostatni i najważniejszy argument.

Sądzę ,iż przytoczone argumenty pozwolą przekonać o słuszność mojego stwierdzenia iż warto wracać do przeszłości i dążyć naprzód wraz z nią .

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta