profil

Reklama "Pana Tadeusza" (dla młodzieży, koneserów, dziadków i gospodyń domowych)

poleca 87% 105 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Adam Mickiewicz

Młodzież

Film dla Ciebie. Porywająca akcja bohaterow zarazem śmiesznych i tragicznych, wspaniałych i małostkowych. Precyzyjnie skonstruowana fabuła. Wzruszajaca historii milosci Zosi i Tadeusza. Zawiera nie tylko ironiczny, ale i bardzo złośliwy obraz naszej narodowej natury. Obraz Polaków, którzy najpierw coś robią, a dopiero potem myślą. Ta silnie obecna w scenariuszu to łagodna ironia przenikająca poemat Adama Mickiewicza. Na co czekasz – zobacz to!




Koneserów

Łączy tragizm (spowiedź Jacka Soplicy) z komizmem (rada w zaścianku, zaloty Hrabiego do Zosi), realizm (opis uczty) z liryzmem (opisy przyrody). Ukazuje przełomowy moment w życiu owego narodu: zwaśniona społeczność rodowa jednoczy się przeciwko narodowemu wrogowi, przy czym chłopi podniesieni zostają do godności członków narodu, znajdujemy w nim spolszczone aluzje do tradycyjnego wzorca eposu - liczne inwokacje, w tym do Ojczyzny i do Matki Boskiej, co odzwierciedla charakterystyczny dla społeczności kult.


Dziadków

"Pan Tadeusz" - Naszą historia, Naszą przeszłość. Bohaterami są owe polskie charaktery, które miały swój udział w upadku Rzeczypospolitej. I były one odmalowane właśnie tak, że aż strach bierze. One były przerażające jako obrazy polskich wad, ale jednocześnie doskonałe w swojej artystycznej formie.

Gospodyń Domowych

Dzieje Jacka Soplicy, który wywołał konflikt i kryje się pod kapturem księdza Robaka. Pogmatwane losy miłości Tadeusza i Zosi przeplatające się z "polowaniem" Telimeny na męża. Prawdziwie poplątane losy ludzkie porywające i które możesz obejrzeć jedynie w ciągu dwóch godzin.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta