profil

Łamanie praw człowieka

poleca 85% 232 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Sebastian S. do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka




Dzień dobry. Mam na imię Sebastian i mam 15 lat. Mieszkam od urodzenia w Tychach. Uczęszczam regularnie do szkoły i nie chodzę na wagary. Czuje się bezpiecznie w mojej szkole, choć nie ma najnowszych technologii, monitoringu i ochroniarzy jak w niektórych szkołach prywatnych. Chciałbym by wszystkie szkoły były takie jak moja.
Piszę o tym bezpieczeństwie, bo to właśnie w tej sprawie chciałbym się do was zwrócić. Mianowicie chodzi mi to atak terrorystyczny w Biesłanie. Zginęło wiele osób w tym ogromną częścią były dzieci, które w niczym nie zawiniły. Powinny czuć się bezpiecznie, a przede wszystkim nie powinny zginąć w tak beznadziejnej sytuacji.
Myślę, że władze powinny przeprowadzić szkolenia w wypadku takiej sytuacji, które mogą zapobiec podobnym incydentom. Przede wszystkim powinny zostać wprowadzone zabezpieczenia i byle kto nie powinien w ogóle się dostać do szkoły. Być może to w przyszłości zapobiegnie takiej tragedii. Myślę, że bardzo wiele osób podpisało by się pod tym listem, ale decyzja i tak należy do was. Ja chciałbym żebyście to zrobili jak najszybciej. Po za tym powinny zostać przeprowadzone szkolenia dla policji, by mogła lepiej „współpracować” z terrorystami, by uratować w razie takiej sytuacji więcej osób, a może nawet wszystkie osoby.
Ten konkretny atak pogwałcił podstawowe prawa człowieka. Między innymi prawo do życia i poczucia bezpieczeństwa. Myślę, że sami zdajecie sobie sprawę jakie prawa zostały pogwałcone.
Wyobraźcie sobie, że to wasze dzieci były by uwięzione w tej szkole i zginęłyby za swoją niewinność. A wy nie moglibyście nic zrobić. Kogo byście wtedy obwiniali? Zapewne szkołę, bo uważalibyście, że to ona zawiniła nie dostarczając dzieciom bezpieczeństwa.
Ale to właśnie Wy możecie zrobić krok do przodu i unikać takich sytuacji na przyszłość.
Dziękuję za poświęcenie dla mnie chwili czasu. Mam nadzieję, że środki zostaną podjęte jak najszybciej i sprawnie przeprowadzone.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata